Porażka Barcelony, szansa na 4 punkty przewagi

Pierwsze podsumowanie 24. kolejki

Pierwsze podsumowania meczów 24. kolejki należy wykonać jeszcze przed zakończeniem spotkań wszystkich drużyn z czołówki. Wszystko za sprawą porażki Barcelony, która otwiera przed Realem Madryt szansę na odskoczenie w tabeli. Katalończycy w pierwszym sobotnim meczu podejmowali Málagę. Spotkanie rozpoczęło się od fatalnego błędu Alvesa, którego nie naprawił Bravo i który wykorzystał Juanmi. Goście w 7. minucie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Blaugrana miała kilka niezłych okazji i dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nie potrafiła pokonać Kameniego. Málaga rozegrała bardzo dobre spotkanie i kilka razy jej kontrataki mogły zakończyć się golem.

Po Barcelonie grała Valencia. Nietoperze po pierwszej połowie prowadziły w Kordobie 1:0 i z rytmu nie wybiło ich nawet trafienie Ghilasa. Valencia przed końcem meczu zdążyła odpowiedzieć bramką Piattiego i zabrała trzy punkty do domu. W sobotę z czołówki grało jeszcze Atleti. Rojiblancos w starciu z Almeríą na prowadzenie wyszli po wątpliwym karnym, ale potem szybko zamknęli mecz jeszcze w pierwszej połowie dzięki dwóm trafieniom Griezmanna. Ostatecznie spotkanie zakończyło się właśnie wynikiem 3:0.

W niedzielę swoje mecze rozegrają Sevilla, Villarreal i Real Madryt. Królewscy stają przed olbrzymią szansą powrotu do 4-punktowej przewagi nad Barceloną, która na tym etapie sezonu i miesiąc przed Klasykiem może mieć ogromne znaczenie. Ważny wyjazd czeka też Sevillę, która może stracić kontakt z Valencią i utrudnić sobie walkę o Ligę Mistrzów.