Remis Castilli w trudnych warunkach

Królewscy podzielili się punktami z Amorebietą

Castilla jechała do Kraju Basków, żeby odzyskać fotel lidera i zrewanżować się Amorebiecie za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie sezonu. Zadanie nie było łatwe i ostatecznie nie udało się go zrealizować. Stan murawy był fatalny, co uniemożliwiało Królewskim grę w swoim stylu. Tak czy inaczej, oba zespoły miały takie same warunki. Zidane dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce. Przemeblowana została obrona, ze względu na nieobecność wielu zawodników. Parę środkowych defensorów stworzyli Dani Suárez i José León. Ponadto Zizou posłał w bój od pierwszych minut Ødegaarda. Na ławce za to usiadł Álvaro Jiménez.

W pierwszych minutach oba zespoły starały się przystosować do trudnych warunków. Szybciej zrobili to gospodarze, którzy w 9. minucie wyszli na prowadzenie. José León, który na co dzień gra w Juvenilu A, sfaulował rywala w polu karnym. Do wykonania jedenastki podszedł Orbegozo i pewnie zamienił ją na bramkę. Castilla ruszyła do ataku i doprowadziła do wyrównania w27. minucie. Benavente posłał piękne podanie do Burguiego, który minął przeciwnika i posłał futbolówkę do siatki. Trudno wyróżnić inne sytuacje w pierwszej części.

Po zmianie stron na boisko nie wyszedł już Ødegaard. Norweg został w szatni, a w jego miejsce pojawił się Narváez. Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie. Deszcz nie przestawał padać i stan murawy pogarszał się z każdą chwilą. Nieco lepiej spisywała się Amorebieta, jednak nie potrafiła pokonać Yáńeza. W końcówce podstawowego czasy gry Castilla miała rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłka trafiła pod nogi De Tomása, który wysokim lobem posłał ją w kierunku bramki. Obrońca rozpaczliwie wybił futbolówkę, gdy ona już przekroczyła linię bramkową. Niestety arbiter liniowy tego nie zauważył.

Castilla wywiozła jeden punkt z Kraju Basków. Trudno ocenić ten mecz, ponieważ warunki do gry były fatalne. Królewscy powinni sięgnąć po komplet punktów, lecz błąd sędziego pozbawił ich tej możliwości. W kolejnym meczu błysnął Burgui, za to kompletnie niewidoczny był Ødegaard. Za tydzień Castilla na własnym stadionie podejmie drużynę Barakaldo.

Amorebieta – Real Madryt Castilla 1:1
1:0 Jon Orbegozo 9’ (rzut karny)
1:1 Jorge Burgui 27’ (asysta: Cristian Benavente)

Amorebieta: Oier San Miguel, Jonan Amelibia, Alberto Delgado, Xabi Etxebarria, Aitor Blanco, Moustapha Gning, Jon Apraiz (Joseba Arriaga 83’), Endika Bordas (Eneko Undabarrena 77’), Jon Orbegozo, Ibai González (Alain Barrón 57’), Mikel Muniozguren.

Real Madryt Castilla: Rubén Yáńez, Guillermo Varela, Dani Suárez, José León, Javier Noblejas, Lucas Torró, Sergio Aguza, Marcos Llorente, Martin Ødegaard (Juanjo Narváez 46’), Jorge Burgui, Cristian Benavente (Raúl de Tomás 84’).