21. kolejka: Zwycięstwa faworytów

Real Madryt wciąż liderem

Jak pisaliśmy tydzień temu, 21. kolejka obfitowała w Hiszpanii w bardzo ciekawe starcia. Jako pierwsi z czołówki na boisko wybiegli gracze Królewskim, którzy w pięknym stylu ograli Sociedad 4:1. Kilkadziesiąt minut później w meczu na wodzie Atleti odpowiedziało pokonując 3:1 Eibar. Stan murawy mógł utrudnić sprawę Rojiblancos, ale mistrzowie Hiszpanii nie mieli praktycznie żadnych problemów.

W sobotę do Sevilli zawitał będący na fali Espanyol. Goście potrafili wyjść na prowadzenie, a potem dogonić gospodarzy grając w dziesiątkę, ale w 89. minucie bramkę na wagę wygranej zdobył Iago Aspas. Głównym daniem niedzieli było spotkanie Barcelony z niepokonanym od 18 meczów Villarrealem. Żółta Łódź wychodziła dwa razy na prowadzenie, ale Katalończycy ostatecznie wygrali 3:2 dzięki trafieniu Messiego.

W poniedziałek kolejkę zamknie mecz siódmej Málagi z piątą Valencią, a w środę Real Madryt rozegra zaległe spotkanie z Sevillą. W następny weekend dojdzie do absolutnego szlagieru, w którym Królewscy zmierzą się na Vicente Calderón z Atlético. Poza tym Barcelonę czeka wyjazd do Bilbao, a Valencię spotkanie z Espanyolem.