Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Borja z powodu zapisów kontraktowych nie mógł wystąpić w meczu z Realem Madryt.

Casemiro (Porto):
Brazylijczyk po raz kolejny zagrał cały mecz w barwach Porto. Tym razem Smoki dosyć niespodziewanie przegrały na wyjeździe z Maritimo.

Denis Czeryszew (Villarreal):
Villarreal pokonał na El Madrigal Levante 1:0, ale bez udziału Denisa. Rosjanin pauzował za nadmiar żółtych kartek.

Lucas Vázquez (Espanyol):
W Pucharze Króla Lucas Espanyol pokonał Sevillę 3:1. Lucas rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w 68. minucie i wpisał się na listę strzelców. W weekend rozegrał całe ligowe spotkanie z Almería. Zanotował dobry występ, a jego zespół wygrał 3:0. Oceny z meczu ligowego:
Ocena Marki: 7/10.
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 8,2/10.

Omar Mascarell (Derby County):
Omar wybiegł w podstawowym składzie w FA Cup i spędził na boisku cały mecz. Jego drużyna podejmowała na własnym boisku Chesterfield i wygrała 2:0.

José Rodríguez (Deportivo):
Hiszpan znalazł się w podstawowej jedenastce w pojedynku z Granadą. Strzelił nawet bramkę i zostawił po sobie dobre wrażenie. Trener postanowił ściągnąć go z boiska w 73. minucie. Mecz zakończył się remisem 2:2.
Ocena Marki: 7/10 (najwyższa w meczu).
Ocena WhoScored: 7,3/10.

Marco Asensio (Mallorca):
Marco tradycyjnie znalazł się w wyjściowej jedenastce Wyspiarzy. Mecz z Realem Valladolid rozpoczął się idealnie – Asensio wyprowadził swój zespół na prowadzenie już w 4. minucie (gol tutaj). Później było już tylko gorzej. Ostatecznie Mallorca przegrała 1:5.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
We wtorek Middlesbrough rozegrało zaległy ligowy mecz z Cardiff. Podopieczni Aitora Karanki wygrali 2:1 i awansowali na pozycję wicelidera Championship. Mejías tradycyjnie siedział na ławce rezerwowych. W sobotę stanął jednak między słupkami i to nie w byle jakim meczu – z Manchesterem City na wyjeździe w FA Cup. Hiszpan spisał się znakomicie i zachował czyste konto. W pojedynku Pellegrini-Karanka, lepszy okazał się ten drugi.

Jesús Fernández (Levante):
Levante przegrało z Villarrealem 0:1 i dalej okupuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jesús znów tylko na rezerwie.

Diego López (Milan):
Milan znów przegrał, tym razem 1:3 z Lazio Rzym. Porażka mogła być nawet bardziej dotkliwa, ale Diego López robił co mógł i ostatecznie skończyło się na trzech straconych golach.
Ocena WhoScored: 6,6/10.

Álvaro Morata (Juventus):
Morata znów zagrał w podstawowym składzie. Juventus pokonał u siebie Chievo 2:0, a Hiszpan nie zdołał trafić do siatki i prezentował się najsłabiej z ofensywnych zawodników mistrza Włoch.
Ocena WhoScored: 6,8/10.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk wybiegł w podstawowym składzie w wyjazdowym spotkaniu z Cambridge United. Rozegrał słabe zawody, podobnie jak cały zespół Czerwonych Diabłów, dlatego do rozstrzygnięcia będzie potrzebna powtórka meczu.