/ Canal+ Sport, wislakrakow.com

Popis Wisły!

Aż 5:1 zwyciężyła Å?eczną Wisła Kraków. Przed nimi jeszcze dwa mecze, przed Realem również dwa sprawdziany przed eliminacjami do Ligi Mistrzów

Pomimo kiepskiej postawy w pierwszej części meczu, Wisła rozgromiła ostatecznie Górnika Å?eczna aż 5:1 i została liderem polskiej ekstraklasy.
Przyszły rywal Realu Madryt w walce o Ligę Mistrzów pierwszy stracił gola. W 22. minucie na prowadzenie gości wysunął powracający po 5 latach pobytu w Izraelu Grzegorz Wędzyński. Już po paru minutach nastąpiło wyrównanie. Piękną akcję przeprowadzili Wiślacy, czego efektem równie piękny gol Tomasza Frankowskiego. Ten sam zawodnik strzelił na pustą bramkę w 43. minucie po kapitalnym, prostopadłym podaniu Szymkowiaka.
Po przerwie Wisła grałą z przewagą jednego zawodnika, gdyż w 46. minucie do szatni za drugą żółtą kartkę musiał zejść strzelec gola, Grzegorz Wędzyński. Białą Gwiazda nabrała wiatru w żagle, czego efektem były wyśmienite okazje Wiślaków do podwyższenia wyniku. W końcu udało się to Maciejowi Żurawskiemu w 68. minucie, po strzale z pięciu metrów. Kolejne gole były kwestią czasu. Na 10 minut przed końcem Tomasz Kłos wykorzystał doskonałe dośrodkowanie i strzałem głową w długi róg pokonał Mioduszewskiego. Cztery minuty później wynik ustalił ponownie Maciej Żurawski, z rzutu karnego. Po meczu Żuraw powiedział: - Nie boimy się Realu Madryt. Nie możemy myśleć o nich w takich kategoriach, nie można przegrać meczu już w szatni, trzeba wyjść na boisko i powalczyć o zycięstwo, jak w każdym innym spotkaniu. Tam grają tacy sami ludzie, jak my, tylko troszkę więcej od nas zarabiają. Za to na pomeczowej konferencji prasowej trener Henryk Kasperczak stwierdził niespodziewanie, od razu wywołując śmiech na sali: - (...)Czy "Szymek" jest teraz podstawowym graczem? A skąd ja to mam wiedzieć? Mam do zarządzania grupę zawodników i trzy rozgrywki w których gramy. Wszyscy będą grali. Ronaldo i Figo też siedzą na ławce... Kto tam jeszcze u nich siedzi? W obecnej piłce nożnej nie ma już podstawowych zawodników
Wisła wystąpiła w składzie: Majdan - Baszczyński, Kłos, Głowacki, Mijailovic (74 min. - Stolarczyk) - Gorawski (80 min. - Kukiełka), Szymkowiak (83 min. - Kuźba), Cantoro, Zieńczuk - Żurawski, Frankowski

No cóż, wyczyn Wisły może robić wrażenie. Jednak zobaczymy, jak Wiślacy zagrają w kolejnych meczach: z WIT Georgia Tbilisi i z Polonią Warszawa. Bacznie będziemy obserwować też poczynania Realu w jutrzejszym meczu z drużyną Tokio i w następnym, zatwierdzonym już pojedynku z beniaminkiem Primera, Getafe.