/ LFP

16. kolejka: Wygrane bezpośrednich rywali

Tabela na koniec roku

Królewscy nie zmierzyli się w ten weekend z Sevillą z powodu udziału w klubowych mistrzostwach świata, ale swoje ostatnie ligowe spotkania w tym roku rozegrali ich bezpośredni rywale. Pierwsza na boiska wyszła Barcelona, która bez problemu pokonała Córdobę 5:0. Poziom gości najlepiej skomentował trener Đukić, który nie wierzył, że nawet Iniesta był agresywniejszy w grze od jego zespołu. W sobotę na murawę wybiegła także Valencia, która zwyciężyła 1:0 nad Eibarem w dosyć wyrównanym starciu.

2014 rok w Lidze zamykało starcie Athleticu z Atlético. Baskowie od początku naciskali na rywala i przyniosło to skutek w postaci gola Mikela Rico. Atleti wróciło jednak z przerwy odmienione i już po kilkudziesięciu sekundach remisowało po pięknej akcji i bramce Griezmanna. Sześć minut później arbiter podyktował dyskusyjny rzut karny, który pewnie wykorzystał Raúl García. Gospodarzy w 73. i 81. minucie dobił Griezmann.

Do Valencii i Sevilli na koniec roku dołączyły Málaga i Villarreal. Ósma Celta traci już do tych zespołów dziesięć punktów. Hitem pierwszej noworocznej kolejki będzie niewątpliwie wyjazd Królewskich do Walencji.