Oceny zawodników po meczu z Cruz Azul

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Cruz Azul w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Mateo, Piwwwko, Serpico, Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. W wystawianiu not udział wzięło 1492 użytkowników. Skala 1-6.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl, kalendarz Realu Madryt na 2015 rok wygrał machovsky.

Iker Casillas
Bez wątpienia kapitan Królewskich to jeden z bohaterów wtorkowego starcia. Iker nie popełnił ani jednego błędu, do tego uratował drużynę przy wyniku 2:0 i w ważnym momencie obronił rzut karny – w drugim meczu z rzędu. Chwilę później poradził sobie z napastnikiem Cruz Azul i wygrał pojedynek sam na sam.
Ocena redakcji5,4
Ocena użytkowników5,5
Gole str.0
Kartki-
Daniel Carvajal
Najlepszy piłkarz Realu Madryt z pola. Hiszpan kręcił niemiłosiernie rywalami i przeprowadził jedną z najładniejszych akcji meczu, kiedy minął kilku przeciwników i dograł do Benzemy, któremu pozostało wykończenie akcji. To on wywalczył też rzut wolny, po którym padł pierwszy gol. Dani rządził prawą stroną od początku do końca – także w defensywie trudno mu coś zarzucić. Porównania z Míchelem Salgado przy takiej formie Carvajala nie są szczególnie kontrowersyjne.
Ocena redakcji4,8
Ocena użytkowników5,2
Gole0
Asysty1
Kartki-
Pepe
Kolejny dobry i spokojny mecz stopera Królewskich. Tradycyjnie rządził w powietrzu, raczej radził sobie z atakującymi rywali, ale trzeba otwarcie przyznać, że i oni szczególnie obrońców Realu Madryt nie nękali.
Ocena redakcji4,3
Ocena użytkowników4,5
Gole0
Asysty0
Kartki-
Sergio Ramos
Zagrał podobnie jak Pepe, tyle że był nieco bardziej widoczny – i na plus, i na minus. Wyprowadził Real na prowadzenie świetną główką, ale później w zupełnie niepotrzebny sposób dał sędziemu argument do podyktowania rzutu karnego. Na plus w grze defensywnej można zapisać mu udane asekurowanie Marcelo.
Gole1
Asysty0
Kartki - 38'
Marcelo
Brazylijczyk chyba zapomniał, w jaki sposób radził sobie w obronie w poprzednich meczach i we wtorek zwłaszcza w pierwszej połowie zdecydowanie zbyt łatwo odpuszczał i dawał się ogrywać przez Joao Rojasa. Na szczęście nieźle spisywali się pozostali zawodnicy, dlatego Marcelo mógł grać później tam, gdzie czuje się najlepiej – nieco wyżej, bliżej Ronaldo i Isco.
Ocena redakcji3,7
Ocena użytkowników4,2
Gole0
Asysty0
Kartki-
Asier Illarramendi
Po kilku niezłych meczach Asier niestety wrócił na dość przeciętny poziom. Grał po prostu średnio, bez wielu prób odważniejszej gry. W pamięć zapadło fatalne podanie w stronę Casillasa – na szczęście napastnik Cruz Azul, do którego trafiła piłka, nie poradził sobie z kapitanem Królewskich.
Ocena redakcji3,4
Ocena użytkowników3,8
Gole0
Asysty0
Kartki-
Toni Kroos
Starał się trzymać w ryzach linię środkową Królewskich i to, kiedy byli przy piłce, wychodziło bardzo dobrze. Do tego, tradycyjnie już, zaliczył asystę ze stałego fragmentu gry. Na mały minus nie najlepsza gra w defensywie, kiedy musiał ratować się faulem lub nie nadążał za rywalami.
Ocena redakcji4,6
Ocena użytkowników4,8
Gole0
Asysty1
Kartki-
Isco
Na początku sporo strat, ale z upływem czasu było coraz lepiej – w drugiej połowie najpierw wraz z Benzemą wyprowadzili akcję, po której padł gol Bale'a, później zaś sam wykończył akcję w magicznym stylu. Znów często poświęcał się grze defensywnej, a do tego w odpowiednim momencie potrafił zaczarować. Sezon temu innego zawodnika określaliśmy tymi słowami i wydaje się, że Isco coraz częściej daje argumenty, by za Di Maríą nie tęsknić.
Ocena użytkowników4,9
Gole1
Asysty0
Kartki-
Gareth Bale
W pierwszej części zupełnie poza grą. Drugą otworzył jednak w najlepszy możliwy sposób – zdobyciem bramki na 3:0. Dzięki niej czuł się dużo swobodniej, chętniej i skuteczniej dryblował, a mógł dodać jeszcze jednego gola głową, ale uderzył zbyt lekko. Trzy poprzednie mecze to trzy trafienia z główki – pod tym względem poprawa Walijczyka jest widoczna niemal na pierwszy rzut oka.
Gole1
Asysty0
Kartki-
Karim Benzema
Przyjęcie, zgranie, współpraca – we wtorek widzieliśmy jedną z najlepszych wersji Benzemy. Chętnie brał udział w wielu akcjach Realu Madryt, do tego stwarzał zagrożenie w okolicach pola karnego rywala. Na początku meczu jego bardzo dobry strzał otarł się o słupek, ale i tak później Karim wpisał się na listę strzelców. Benzemy w takiej formie nie trzeba bronić – grą broni się sam.
Ocena redakcji4,9
Gole1
Asysty0
Kartki-
Raphaël Varane
Niby zagrał dość długo, ale w końcówce stoperzy Realu Madryt byli niemal zupełnie bezrobotni. Niewiele pracy w obronie, z przodu jeden strzał po stałym fragmencie – Varane wypełnił lukę po Sergio Ramosie, ale nie będzie opowiadać wnukom o wtorkowym meczu.
Ocena redakcji4,0
Ocena użytkowników4,1
Gole0
Asysty0
Kartki-
Cristiano Ronaldo
W pierwszej połowie irytował – już w 3. minucie zmarnował setkę, do tego próby zabaw z piłką, które zupełnie nie pomagały zespołowi. W drugiej połowie znów bawił się z piłką, ale z korzyścią dla zespołu – dwie asysty, rozweselanie publiczności między innymi uderzeniem „krzyżakiem”. Współpraca Crisa z resztą drużyny mogła się podobać.