San Lorenzo rywalem Realu Madryt w finale KMŚ

Argentyńczycy pokonali po dogrywce Auckland City

Zgodnie z przewidywaniami, rywalem Realu Madryt w finale Klubowych Mistrzostw Świata będzie drużyna San Lorenzo. Jednak półfinał okazał się dla Argentyńczyków trudną przeprawą. Ich rywalem był zespół Auckland City, który zaprezentował się nadspodziewanie dobrze na tym turnieju. Wcześniej Nowozelandczycy wyeliminowali gospodarzy turnieju i zwycięzcę afrykańskiej Ligi Mistrzów. San Lorenzo przystępowało do półfinałowego pojedynku w roli zdecydowanego faworyta. Gdy w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie gola zdobył Pablo Barrientos, wydawało się, że emocje się skończyły, lecz ambitni gracze z Nowej Zelandii nie zamierzali składać broni. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Ángel Berlanga.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Jej początek zdecydowanie należał do San Lorenzo, które ponownie wyszło na prowadzenie. Jak się później okazało, bramka Matosa była decydująca. Skład finału jest dokładnie taki, jaki miał być, ale warto wyróżnić drużynę Auckland City. Obecność zespołu z Oceanii w półfinale była wielkim zaskoczeniem. Przed Nowozelandczykami została jeszcze walka o trzecie miejsce, natomiast madridistas już mogą myśleć o starciu z San Lorenzo.

San Lorenzo – Auckland City 2:1 (po dogrywce)
1:0 Pablo Barrientos 45+2’
1:1 Ángel Berlanga 67’
2:1 Mauro Matos 93’