Borja po raz kolejny rozegrał całe spotkanie w barwach Córdoby. Jego zespół tylko bezbramkowo zremisował z Levante i dalej znajduje się w strefie spadkowej.
Ocena Marki: 4/10 (najniższa w zespole).
Ocena Asa: 2/3 (najwyższa w zespole).
Ocena WhoScored: 6,5/10.

Casemiro (Porto):
Casemiro nie znalazł się w kadrze Porto na mecz z Szachtarem w Lidze Mistrzów (1:1). Brazylijczyk rozegrał za to całe spotkanie w weekend z Benficą i musiał się pogodzić z porażką 0:2.

Denis Czeryszew (Villarreal):
W spotkaniu Ligi Europy z Apollonem Denis mógł odpocząć i obserwował poczynania kolegów z perspektywy ławki rezerwowych. W Lidze wrócił do wyjściowej jedenastki, a jego zespół pokonał Atlético Madryt na Vicente Calderón. Rosjanin po raz kolejny zanotował bardzo udany występ.
Ocena Marki: 7/10 (najwyższa w całym meczu).
Ocena Asa: 2/3.
Ocena WhoScored: 8,6/10. (najwyższa w całym meczu)

Lucas Vázquez (Espanyol):
Espanyol zanotował cenne zwycięstwo na własnym boisku z Granadą. Katalończycy zwycięską bramkę zdobyli w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Asystę na swoje konto zapisał Lucas. Skrzydłowy spędził na boisku cały mecz.
Ocena Marki: 8/10 (najwyższa w całym meczu).
Ocena Asa: 3/3.
Ocena WhoScored: 7,9/10 (najwyższa w całym meczu).

Omar Mascarell (Derby County):
Omar wyszedł w podstawowym składzie w meczu na szczycie Championship z Middlesbrough. Hiszpan jednak został zmieniony już w przerwie, a jego zespół przegrał 0:2 i spadł z fotela lidera na trzecią pozycję w tabeli.
Ocena WhoScored: 6,6/10.

José Rodríguez (Deportivo):
Deportivo pokonało Elche 1:0 i wygrzebało się ze strefy spadkowej. José Rodríguez grał w podstawowym składzie i pozostał na boisku do ostatniego gwizdka.
Ocena WhoScored: 7,3/10.

Marco Asensio (Mallorca):
Rozegrał cały mecz z Numancią na własnym stadionie. Jego zespół szczęśliwie zremisował 1:1, ratując punkt w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Middlesbrough pokonało Derby 2:0 i wskoczyło na pozycję wicelidera. Zespół Aitora Karanki zaprezentował się znakomicie, a w tabeli ma tyle samo punktów, ile lider – Bournemouth. Mejías tradycyjnie – ławka rezerwowych.

Jesús Fernández (Levante):
Kolejne spotkanie, które Hiszpan musiał spędzić na ławce rezerwowych. Levante zremisowało na wyjeździe z Córdobą 0:0.

Diego López (Milan):
Diego zachował czyste konto w spotkaniu z Napoli na San Siro. Mediolańczycy wygrali 2:0 i wskoczyli na szóstą pozycję w Lidze. Hiszpan popisał się kilkoma udanymi interwencjami i był jednym z bohaterów swojego zespołu.
Ocena WhoScored: 8,7/10 (najwyższa w całym meczu).

Álvaro Morata (Juventus):
Hiszpan najpierw przesiedział na ławce cały mecz z Atlético w Lidze Mistrzów, a następnie w weekend wybiegł w podstawowym składzie w spotkaniu z Sampdorią. Jego występ nie był zbyt udany i w 71. minucie zmienił go Llorente. Juve zremisowało 1:1.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk ciągle nie może grać, jednak Manchester United radzi sobie świetnie bez niego. Tym razem Czerwone Diabły pokonały Liverpool 3:0.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
W Lidze Mistrzów Bayern z łatwością pokonał CSKA, a Xabi mógł odpocząć. Cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. W Lidze Bask wrócił do podstawowego składu i przyczynił się do rozgromienia Augsburga 4:0. Opuścił murawę w 74. minucie na rzecz Götzego.
Ocena Kickera: 3 (ocena 1 – najlepsza, 6 – najgorsza).
Ocena WhoScored: 8,1/10.

Quini (Rayo Vallecano):
Hiszpan przesiedział cały mecz z Valencią na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał 0:3.