Lider stracony

Druga porażka koszykarzy w lidze

Jest coraz gorzej. Koszykarska drużyna Realu Madryt prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań już od początku sezonu, ale dopiero teraz znajduje to odzwierciedlenie w wynikach. Podopieczni Pabla Lasa przegrali z Bilbao Basket różnicą dziesięciu punktów (89:79) i stracili pozycję lidera ligowej klasyfikacji na rzecz Unicajy.

Obyło się bez nudnego początku. Koszykarze, zwłaszcza miejscowej ekipy, momentalnie rzucili się do ataku. Akcje rozgrywane były w zawrotnym tempie, bez okazji do odpoczynku. Królewscy mieli kłopot z tak dynamicznie grającym rywalem i nie potrafili dostosować się do jego poziomu. Zawodzili zarówno w obronie, jak i w ataku (26:18).

Różnica dzieląca oba zespoły nieustannie sięgała trzynastu punktów (44:31). Madrytczycy nie wyciągnęli wniosków z pierwszej, nieudanej kwarty i zmuszeni byli kontynuować nieudolną pogoń za wynikiem. Brakowało im pomysłu na rozegranie piłki, brakowało zaangażowania w kryciu rywali, a przede wszystkim brakowało punktów. Podobnych kłopotów nie mieli gospodarze, czujący się nad wyraz komfortowo i pewnie.

Dwadzieścia jeden punktów straty przed rozpoczęciem drugiej połowy (53:32) tylko potwierdzało tragiczną wręcz dyspozycję zawodników w białych koszulkach. Próbowali się poprawić, ale nic z tego. Pudłowali rzuty osobiste, tracili piłkę, nie nadążali za przeciwnikiem w obronie. Podczas dziesięciu minut odrobili zaledwie jeden punkt (75:55).

Powrót do gry w bardzo dużym stopniu utrudniała madrytczykom skuteczność w rzutach z dystansu. Trafili tylko pięć prób za trzy punkty, z czego trzy w ostatniej kwarcie, kiedy to obudzili się z długiego snu i naprawdę zabrali do roboty. Wystarczyło pięć minut, aby zmniejszyć straty o połowę (83:73), ale nie więcej. Wieczór należał do koszykarzy w czerni.

89 – Bilbao Basket (26+27+22+14): Colom (4), Bertans (16), Mumbrú (11), Hervelle (17), Todorović M. (10) – Mendia (-), Borg (10), Williams (8), Andjusić (10), Wragge (3).

79 – Real Madryt (18+14+23+24): Llull (16), Fernández (11), Mačiulis (-), Nocioni (18), Bourousis (4) – Rivers (2), Campazzo (2), Reyes (13), Ayón (6), Carroll (7), Mejri (-).