Zwycięstwo w Japonii

Real Madryt wygrywa pierwsze z dwóch spotkań sparingowych w Japonii...

Real Madryt wygrywa pierwsze z dwóch spotkań sparingowych w Japonii - JEF United zostaje pokonane 3:1. W składzie Królewskich zabrakło kontuzjowanych Zizou oraz Ronaldo, a zastąpili ich Guti i Morientes, którzy spisali się znakomicie. Spotkanie rozpoczęło się jednak tradycyjnie. Rywale już w 7. minucie objeli prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Marquinhosa z ponad 30 metrów, przy którym Casillas miał niewiele do powiedzenia. Dwie minuty później mogło być już 2:0, ale Real uratował Roberto Carlos. Wreszcie w 23. minucie odpowiedzieli Królewscy. Świetna akcja Luisa Figo, który ładnie obsłużył Gutiego i ten nie miał problemów z pokonaniem Japońskiego portero. Piętnaście minut później, rozgrywający kolejny fenomenalny mecz, Guti wyłożył piłkę Raulowi i kapitan galacticos umieścił piłkę w siatce. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się dominacją Realu Madryt. Na środku pola dzielił i rządził Guti, a w obronie nie do przejścia był Samuel.
W drugiej połowie nastąpiły zmiany, na boisku pojawili się Solari, Nunez, Celades, Raul Bravo oraz Mejia. Ze zmienników najlepiej zaprezentował się oczywiście Santiago Solari, którego wszędzie było pełno. I mimo że drugie 45 minut było raczej sennym widowiskiem to Królewskim udało się podwyższyć wynik. W doliczonym czasie gry rajd przeprowadził Michel Salgado, który wrzucił piłkę na pole karne, a Argentyńczyk Solari bez problemów wykończył akcję.