/ FIFA

Cruz Azul rywalem Realu na mundialu

Meksykanie pokonali Sydney Wanderers

Poznaliśmy półfinałowego rywala Realu Madryt w Klubowych Mistrzostwach Świata. W ćwierćfinale Cruz Azul pokonał po dogrywce 3:1 Western Sydney Wanderers. Od początku aktywniejsi byli Meksykanie, ale to La Rocca świetnie przymierzył zza pola karnego w 65. minucie i dał Australijczykom prowadzenie. W 74. minucie Wanderers stracili Špiranovicia, który musiał zejść za dwie żółte kartki. Cruz Azul wyraźnie przejął inicjatywę i miał kilka doskonałych sytuacji. W końcu wysiłek przyniósł efekt i po ewidentnym faulu w 89. minucie z rzutu karnego wyrównał kapitan Torrado. 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia, więc konieczna była dogrywka. W 102. minucie z boiska wyleciał kolejny zawodnik Wanderers, Topor-Stanley. Meksykanie bezwzględnie to wykorzystali i w 108. minucie Pavone po zamieszaniu wbił piłkę do siatki. Mecz w 118. minucie zamknął Torrado, ponownie z karnego.

Cruz Azul to zwycięzcy Ligi Mistrzów CONCACAF w sezonie 2013/14. Ekipa Ancelottiego z Meksykanami zmierzy się we wtorek. Wydaje się, że na dzisiaj największy ból głowy Królewskim powinna sprawić jednak murawa, na której od środy rozegrano już trzy spotkania, a dodatkowo w sobotę obficie padał deszcz i organizatorzy nie nadążali z usuwaniem wody z płyty boiska. W drugim półfinale nowozelandzkie Auckland City – zwycięzcy Ligi Mistrzów Oceanii w sezonie 2013/14 – zmierzą się z argentyńskim San Lorenzo – zwycięzcą Copa Libertadores w 2014 roku. Te zespoły swój mecz rozegrają dzień później, w środę, o 20:30 już w Marrakeszu.

Półfinał: przeciwko Cruz Azul, Rabat, 16 grudnia, wtorek, 20:30, Eurosport 2
3. miejsce/finał: przeciwko Auckland City/San Lorenzo, Marrakesz, 20 grudnia, sobota, 3. miejsce 17:30/finał 20:30, Eurosport 2.