Castilla wygrywa ostatni domowy mecz w tym roku

Real Sociedad B pokonany 3:1

Piłkarze Castilli zdobyli dzisiaj kolejne trzy punkty ważne w kontekście walki o awans do drugiej ligi. W ostatnim domowym meczu w tym roku Blancos pokonali Real Sociedad B 3:1. Wynik godny podziwu, jeżeli wziąć pod uwagę niemal 30 minut gry w dziesiątkę po czerwonej kartce Medrána i kontuzję Jaimego. Bramki dla Królewskich strzelali Lucas Torró, Raúl de Tomás i Javi Muńoz.

Mecz nie mógł zacząć się lepiej dla kibiców przybyłych dziś na Estadio Alfredo Di Stéfano. Już w trzeciej minucie meczu Lucas Torró wykorzystał błąd Elustondo i mocnym strzałem zza pola karnego wpakował piłkę do bramki. Piłkarze Realu Sociedad próbowali nadrobić straty i raz za razem wychodzili z akcjami w kierunku bramki Rubéna Yáńeza, ale nie potrafili przebić się przez bardzo solidną obronę gospodarzy. W 32. minucie, po akcji trójkowej z Noblejasem i Burguim, przed szansą na podwyższenie wyniku stanął De Tomás, jednak piłkę zatrzymał Ander.

Na początku drugiej połowy kontuzji doznał Jaime. Sytuację Królewskich jeszcze bardziej skomplikował sędzia, który w 63. minucie wyrzucił z boiska Álvaro Medrána, uznając, że ten w walce o piłkę z Callensem nieprzepisowo uderzył go łokciem. Dzięki przewadze jednego gracza goście odzyskali animusz i rozpoczęli nękanie defensywy Castilli. Po kilku próbach do wyrównania w 70. minucie doprowadził Iker Hernández.

Mogło się wydawać, że Blancos nie podniosą się po tylu ciosach i stracą punkty w tym meczu, ale takie czarnowidztwo nie trwało długo. Już minutę po golu gości Raúl De Tomás wykorzystał podanie Noblejasa, przelobował Andera i wyprowadził Real Madryt na prowadzenie. Ostateczny wynik meczu ustalił Javier Muńoz niecałe trzy minuty później. Fantastycznym strzałem zza 20 metra pokonał bezradnego piłkarza gości i potwierdził ostatnie domowe zwycięstwo Castilli w 2014 roku.

Real Madryt Castilla – Real Sociedad B 3:1 (1:0)
1:0 Lucas Torró 3'
1:1 Iker Hernández 70'
2:1 Raúl de Tomás 71'
3:1 Javi Muńoz 74'

Castilla: Rubén Yáńez; Varela, Noblejas, Jaime (Derik Osede 53'), Llorente; Torró, Álvaro, Javi Muńoz (Marcos Llorente 87'); Raúl de Tomás (Markkanen 84'), Medrán, Burgui
Real Sociedad B: Ander Bardaji; Elustondo, Odriozola (Bautista 80'), Callens, Xabi Prieto; Bispo, Alejandro Sanz, Iker Hernández (Sangali 80'), Oiartzun; Eeneko, Muguruza.