Cztery gole, zero intensywności

Real Madryt – Łudogorec Razgrad 4:0

W ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał dziś Łudogorec Razgrad 4:0. Bramki dla obrońców tytułu strzelili Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Álvaro Arbeloa i Álvaro Medrán. Spotkanie nie stało jednak na wysokim poziomie, a Królewskim zwłaszcza w drugiej połowie brakowało chęci na dobicie przeciwnika, który od dwudziestej minuty grał w dziesięciu.

Spotkanie od samego początku ani nie stało na wysokim poziomie, ani piłkarze obu drużyn nie gryźli trawy, byle tylko dostać się pod pole karne rywala i wepchnąć piłkę do siatki. W 20. minucie po jednej z wielu świetnych wrzutek Toniego Kroosa w polu karnym gości odnalazł się Raphaël Varane, ale jego strzał zatrzymał się na… ręce Marcelinho. Clément Turpin był bezlitosny, ale nie popełnił błędu – wskazał na jedenasty metr i ukarał Brazylijczyka czerwoną kartką. Cristiano Ronaldo uderzył z „wapna” w środek bramki, Władisław Stojanow wylądował w swoim lewym rogu i Królewscy objęli prowadzenie. Nieco ponad kwadrans później aktywny w pierwszej części meczu Gareth Bale podwyższył prowadzenie. Znów spory udział przy trafieniu miał Toni Kroos, który dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Walijczyka.

Drugą część meczu oglądało się mało przyjemnie – Los Blancos stracili werwę, brakowało intensywności, a pod bramką rywali zwykle szukano Cristiano Ronaldo. To zaś zwykle nie kończyło się dobrze. Mimo że rywal grał w dziesięciu, Królewscy nie napierali za wszelką cenę na głęboko ustawioną defensywę. Nie pomogło też wejście Marcelo i Jesé – trudno zarzucić im brak ambicji, jednak wykonanie pozostawiało wiele do życzenia. W ostatnich dziesięciu minutach Real Madryt zdołał jednak strzelić jeszcze dwie bramki – najpierw, a jakże, po stałym fragmencie gry na prowadzenie 3:0 wyprowadził Królewskich Álvaro Arbeloa, a wynik meczu ustalił jego imiennik, Medrán. Wychowanek miał sporo szczęścia, piłka bowiem odbiła się od jednego z obrońców i zupełnie zmyliła bramkarza.

Real Madryt bez większych problemów pokonał drużynę z Bułgarii, ale trudno być zadowolonym z ogólnego wrażenia, jakie po sobie zostawił. Na szczęście nie jest to wielki problem, dzisiejszy mecz był bowiem jednym z najmniej ważnych w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Królewscy zagrali na niedużej intensywności, ale kilku graczy z pewnością można pochwalić – lepiej niż ostatnio spisał się Álvaro Arbeloa, znów nieźle zagrał Illarra, a trudno nie cieszyć się z trafienia młodego Álvaro Medrána. Teraz trzeba jednak już myśleć o kolejnych meczach i przedłużeniu świetnej passy wygranych spotkań – na razie na liczniku widnieje dziewiętnastka i mamy nadzieję, że na niej licznik się nie zatrzyma.

Real Madryt – Łudogorec Razgrad 4:0 (2:0)
1:0 Cristiano Ronaldo 20' (rzut karny)
2:0 Gareth Bale 38' (asysta: Toni Kroos)
3:0 Álvaro Arbeloa 80' (asysta: Cristiano Ronaldo)
4:0 Álvaro Medrán 88' (asysta: Jesé)

Real Madryt: Keylor Navas; Álvaro Arbeloa, Raphaël Varane, Nacho, Fábio Coentrão (60' Marcelo); Toni Kroos (60' Jesé), Asier Illarramendi, Isco; Gareth Bale (83' Álvaro Medrán), Chicharito, Cristiano Ronaldo.

Łudogorec Razgrad: Władisław Stojanow, Jordan Minew, Cosmin Moți, Georgi Terzijew, Júnior Caiçara, Michaił Aleksandrow (61' Wanderson), Fábio Espinho (63' Anicet Abel), Dani Abalo, Swetosław Djakow, Marcelinho, Virgil Misidjan (72' Juninho Quixadá).