Juvenil A na pierwszym miejscu w grupie!

Pogrom na Alfredo Di Stéfano

Na stadionie Alfredo Di Stéfano Juvenil A podejmował Łudogorec w ostatniej kolejce fazy grupowej UEFA Youth League. Królewscy potrzebowali zwycięstwa do awansu i bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Błąd popełnił bułgarski obrońca, a Borja Mayoral wpakował piłkę do siatki. Ledwie kilkadziesiąt sekund później Cédres mógł podwyższyć prowadzenie, lecz trafił w słupek. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, ale znakomicie spisywał się Gospodinow. Bramkarz Łudogorca obronił wiele strzałów, jednak po raz drugi skapitulował w 41. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Harper uderzał głową, a futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od Moliny, na którego konto zostało zapisane trafienie. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Łudogorec zmarnował świetną sytuację, aby zdobyć swoją pierwszą bramkę w UEFA Youth League.

Druga część spotkania rozpoczęła się od popisów Borjy Mayorala. W 49. minucie Hiszpan wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Cédresa. Kilka minut później miał nieco trudniejsze zadanie, ale świetnym przyjęciem oszukał bułgarskiego obrońcę i skompletował hat-tricka. W końcu Ramis zdecydował się na zmiany i na murawie pojawił się Mink Peeters. Dla 16-letniego Holendra to był debiut w barwach Realu Madryt. Królewscy nie zwalniali i zdobywali kolejne bramki. W 77. minucie błąd defensywy Łudogorca wykorzystał Molina, a w doliczonym czasie gry Petrow skierował futbolówkę do własnej siatki.

Real Madryt w zdecydowany sposób zapewnił sobie awans do 1/8 finału UEFA Youth League. Bułgarzy byli bezradni, jednak nie tylko dzisiaj, ale w całych rozgrywkach. Łudogorec zajął ostatnie miejsce w grupie bez punktów i z bilansem bramkowym 0:27. Królewscy nie tylko wykonali własną część zadania, ale także mieli szczęście, bo Liverpool pokonał Bazyleę, a to oznacza, że podopieczni Ramisa zakończyli fazę grupową na szczycie tabeli. Wobec tego mecz 1/8 finału rozegrają na stadionie Alfredo Di Stéfano.

Real Madryt – Łudogorec Razgrad 6:0 (2:0)
1:0 Borja Mayoral 6’
2:0 Sergio Molina 41’
3:0 Borja Mayoral 49’ (asysta: Cristian Cédres)
4:0 Borja Mayoral 54’
5:0 Sergio Molina 77’
6:0 Presław Petrow 91’ (gol samobójczy)

Real Madryt: David Oliveros, Álvaro Tejero, Philipp Lienhart, Sergio Reguilón, Javier Sánchez, Sergio Molina, Borja Sánchez, José Lazo, Cristian Cédres (Mink Peeters 62’), Jack Harper (Gonzalo Merchán 62’), Borja Mayoral (Dorian Babunski 70’).

Łudogorec Razgrad: Emil Gospodinow, Kristian Michajłow, Kristian Dżamow, Presław Petrow, Aleksandyr Georgiew, Wenczysław Kerczew (Daniel Gergow 88’), Tomas Cwjatkow, Oleg Dimitrow, Weselin Liubomirow (Swetosław Kowaczew 81’), Denisław Aleksandrow, Martin Kiriłow (Georgi Kynczew 55).