Castilla goni czołówkę

Sestao River – Castilla 0:2

Real Madryt Castila pokonał dziś Sestao River 2:0 i po szesnastu kolejkach Primera División B zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Do lidera traci zaledwie trzy punkty – drużyny z czołówki nie wygrały swoich meczów, dlatego zespół Zidane'a wciąż ma spore szanse na awans do drugiej klasy rozgrywkowej. Dziś bramki dla Castilli strzelali Noblejas i wprowadzony w drugiej połowie Cristian Benavente.

Zinédine Zidane wprowadził niewiele zmian w pierwszej jedenastce Królewskich – tym razem Cristian Benavente i Juan José Narváez usiedli na ławce rezerwowych, a do jedenastki wrócili Burgui i Raúl de Tomás. Od początku meczu obie drużyny grały z dużym szacunkiem do przeciwnika, co przekładało się na brak sytuacji podbramkowych. Dopiero w 37. minucie Królewscy mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Jaime obronił golkiper gości. Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie i obie drużyny grały po prostu przeciętnie. Castilla dopiero w drugiej części wyszła na prowadzenie – i to dzięki akcji dwóch obrońców. Diego Llorente podał do Noblejasa, a ten otworzył wynik meczu. Los Blancos kontrolowali mecz, jednak w 89. minucie serca madridistas zamarły – brutalne wejście Resinesa zakończyło się czerwoną kartką i zejściem z boiska Burguiego. Grający w przewadze Królewscy odpowiedzieli na tę sytuację w najlepszy możliwy sposób – kolejnym trafieniem. Cristian Benvante niemal w pojedynkę wyprowadził kontrę i zakończył ją bramką.

Castilla zasłużenie pokonała Sestao River i miejmy nadzieję, że oznacza to powrót na zwycięską ścieżkę, która będzie trwać jak najdłużej. Po słabym początku rozgrywek drużyna Zizou utrzymuje kontakt z czołówką i awans do drugiej ligi nie jest jedynie marzeniem, a realnym celem na obecny sezon.

Sestao River – Real Madryt Castilla 0:2 (0:0)
0:1 Noblejas 68'
0:2 Benavente 95'

Sestao River: Raúl Domínguez; Cacho (88' Medina), Sergio Rodríguez, Méndez, Resines, Cabero, Khous, Dani Guerrero, Yacine (64' Rahmine), Jito, Ricky.
Real Madryt Castilla: Yáńez, Varela, Noblejas, Jaime, Diego Llorente; Torró, Javi Muńoz, Medrán (74' Benavente); Álvaro, Burgui (92' Marcos Llorente), Raúl de Tomás.