Zwycięstwo dzięki poprawie

Real Madryt pokonał CAI (89:71)

Zgodnie z tradycją, koszykarze Realu Madryt pokonali na własnym parkiecie CAI Saragossa (89:71). Decydujący cios zadali dopiero w drugiej połowie, dzięki lepszej obronie i kontratakom. Wygrali po raz dziewiąty i nadal są jedyną niepokonaną drużyną Ligi Endesa.

Dużą niespodzianką było pojawienie się w wyjściowej piątce madryckiej drużyny Rudy’ego Fernándeza, powracającego po operacji palca. Gotowość do gry potwierdził od razu, celnym rzutem z dystansu. Akcje obu zespołów rozgrywane były z początku w bardzo szybkim tempie, bez większego zastanowienia. Nie brakowało ani punktów, ani zaciętej walki (23:20).

Szybka rozgrywka bardzo odpowiadała miejscowym, na co wskazywała rosnąca z każdą minutą przewaga (37:25). Przeciwnik nie zraził się jednak nawet dwunastoma punktami na minusie i robił wszystko, aby pozostać w grze. Zmniejszył straty do czterech (44:40) i wciąż atakował z tym samym entuzjazmem. Nie pozwolił, aby spotkanie wyjaśniło się już w pierwszej połowie.

Rywalizacja wyglądała podobnie również po przerwie. Madryt był w stanie oddalić się na maksymalnie dziesięć punktów różnicy, nie więcej. Koszykarze CAI Saragossa zawsze znaleźli sposób, aby oszukać obronę rywali. Królewskim najbardziej zależało na uruchomieniu kontrataków, lecz po przechwycie i dobrym rozegraniu piłki przeważnie brakowało celnego rzutu. Punktów starczało na solidną przewagę, ale nie na całkowitą dominację.

Real Madryt zapewnił sobie zwycięstwo podczas dwóch pierwszych minut ostatniej kwarty. Świetne akcje Sergio Rodrígueza podwyższyły prowadzenie do dwudziestu dwóch punktów (79:57), jednocześnie odbierając przyjezdnym rozsądek. Chcieli się oni jak najszybciej odegrać, co skończyło się kilkoma minutami bez żadnej zdobyczy. Gospodarze postawili dobrą obronę i ostatecznie dorzucili do dorobku kolejne, dziewiąte już ligowe zwycięstwo.

89 – Real Madryt (23+25+23+18): Llull (6), Fernández (11), Rivers (9), Nocioni (9), Ayón (9) – Mačiulis (6), Reyes (13), Rodríguez (11), Carroll (9), Slaughter (-), Mejri (6).

71 – CAI Saragossa (20+20+17+14): Lisch (8), Goulding (15), Tomás (5), Jelovac (14), Norel (2) – Llompart (-), Katic (11), Sastre (-), Robinson (4), Landry (12).