Porażka w Bazylei

Druga przegrana w UEFA Youth League

W piątej kolejce UEFA Youth League Juvenil A wybrał się do Bazylei. Oba kluby miały przed meczem tyle samo punktów, więc stawką spotkania było pierwsze miejsce w grupie. W podstawowym składzie, podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach, pojawili się Febas i Cedrés na co dzień grający w Realu Madryt C. Od samego początku do ataku ruszyli gospodarze i obrona Królewskich pękła dosyć szybko – już w 8. minucie. Ładnym uderzeniem Cani nie dał szans Oliverosowi. Chwilę później mogło być już 2:0, ale piłkę z linii bramkowej wybił Kuscevic. Szwajcarzy grali bardzo solidnie, a piłkarze Realu Madryt potrzebowali sporo czasu, żeby wejść w ten mecz. Gdy już tak się stało, po świetnej akcji Borjy i Cristiana, Jack Harper doprowadził do wyrównania. Królewscy poszli za ciosem i szybko wyszli na prowadzenie, tym razem na listę strzelców wpisał się Borja Mayoral. Niestety, Basel zdołał jeszcze odpowiedzieć tuż przed przerwą i po pierwszej połowie na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.

Pierwsza połowa zakończyła się niemiłym akcentem, natomiast druga w taki sposób się rozpoczęła. Basel drugi raz w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie. Bramkę zdobył Hunziker. Jakby tego było mało, José Lazo zmarnował znakomitą sytuację, a następnie Kuscevic otrzymał czerwoną kartkę za faul na zawodniku wychodzącym na czystą pozycję. Mimo gry w osłabieniu Real Madryt przeważał i w 87. minucie udało się zdobyć gola, ale sędzia go nie uznał i można mieć zastrzeżenia do jego decyzji.

Real Madryt przegrał dzisiaj z Bazyleą, ale sytuacja Królewskich w kwestii awansu nie jest zła. Podopieczni Ramisa potrzebują zwycięstwa z Łudogorcem u siebie, nie muszą oglądać się na rywali. Istnieje także szansa na zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Do tego, poza wygraną z Bułgarami, będzie potrzebne zwycięstwo Liverpoolu z Bazyleą. Trudno sobie wyobrazić, że Real Madryt nie awansuje do kolejnej fazy, to byłaby wielka niespodzianka.

Basel – Real Madryt 3:2 (2:2)
1:0 Arxhend Cani 8’ (asysta: Nicolas Hunziker)
1:1 Jack Harper 40’ (asysta: Cristian Cedrés)
1:2 Borja Mayoral 42’ (asysta: José Lazo)
2:2 Robin Huser 45’
3:2 Nicolas Hunziker 49’ (asysta: Robin Huser)

Basel: Andres Zimmermann, Tobias Mumenthaler (Valentin Mbarga 77’), Antonio Fischer, Pedro Pacheco (Neftali Manzambi 75’), Adoni Ajeti, Manuel Weber, Charles Pickel, Robin Huser, Arxhend Cani, Albian Ajeti, Nicolas Hunziker (Robin Kamber 68’).

Real Madryt: David Oliveros, Álvaro Tejero, Philipp Lienhart, Benjamin Kuscevic ( 55’), Sergio Reguilón, Borja Sánchez, Aleix Febas, José Lazo, Cristian Cedrés (Miguel García 82’), Jack Harper (Javier Sánchez 59’), Borja Mayoral (Dorian Babunski 85’).