/ własne

Benfica Lizbona - Real Madryt 2:2

Real Madryt w swoim pierwszym poważnym sprawdzianie zremisował 2:2 na...

Real Madryt w swoim pierwszym poważnym sprawdzianie zremisował 2:2 na Estadio da Luz w Lizbonie z tutejszą Benficą. Zawodnicy z Madrytu zagrali przeciętne spotkanie, bez błysku i polotu. Już w 2 minucie Królewscy przegrywali, po strzale Zahovica i błędzie obrony. Na szczęście chwilę nieuwagi rywali po strzelonym golu wykorzystali Królewscy, a konkretnie Zidane, który po rzucie rożnym wykonywanym przez Beckhama uderzył mocną głową, bramkarz Benfici odbił piłke a ta wylądowała na stopie Ronaldo, który trafił bez problemu do bramki i było 1:1. Później do siatki Benfici trafił Raul, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Po przerwie na boisku pojawił się Fernando "El Moro" Morientes i w 77 minucie, po doskonałym dośrodkowaniu Raula Bravo wyprowadził Królewskich na prowadzenie. Prawie 84 minuty zagrał Walter Samuel. Niestety, koledzy nie potrafili utrzymać wyniku. W ostatniej minucie do wyrównania doprowadził Geovanni, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i błąd defensywy Królewskich.
Pełne 90 minut zagrali tylko Salgado, Helguera i Raul, a próbowani byli min. Minambres i Celades. Od pierwszych minut, co było sporą niespodzianką, grał Nunez (na boisku przebywał 71 minut). Helguera w pierwszej połowie grał jako obrońca, zaś w drugiej zmienił swoją pozycję na defensywnego pomocnika.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu był Guti. Mecz obejrzało ok. 40 tysięcy widzów.