Remis Chorwacji z Włochami

27 minut Modricia

Reprezentacja Włoch zremisowała u siebie z Chorwacją 1:1. W barwach gości wystąpił pomocnik Realu Madryt, Luka Modrić, który opuścił boisko w pierwszej połowie z powodu urazu uda. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, chętniej atakowali, ale nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Sytuacja w grupie H nie uległa wielkiej zmianie – Chorwacja wciąż jest liderem, ma tyle samo punktów co dzisiejszy rywal. Stratę do tych zespołów nadrobiła zaś Norwegia, która dziś pokonała na wyjeździe Azerbejdżan 1:0 i do pierwszego miejsca traci tylko jedno oczko.

Od początku Chorwaci pokazywali, że nie przyjechali do Mediolanu po to, by się bronić i od pierwszych minut starali się jak najczęściej zagrażać bramce Buffona. Po raz pierwszy umiejętności doświadczonego Włocha przetestował Rakitić, ale jego bomba zza pola karnego zakończyła się udaną interwencją piłkarza Juventusu, który sparował piłkę na rzut rożny. Chwilę później po rzucie rożnym Chorwacja miała kolejną dobrą okazję, a jeszcze przed upływem dziesięciu minut w stronę bramki gospodarzy strzelał Luka Modrić – niestety bez powodzenia. Włosi już w pierwszej groźniejszej sytuacji wyszli na prowadzenie. Dobrą piłkę przed polem karnym otrzymał Antonio Candreva i precyzyjnym strzałem w boczną siatkę pokonał Subašicia. Odpowiedź gości była natychmiastowa – akcję z lewej strony przeprowadził Ivan Perišić, zszedł do środka i mocnym strzałem pokonał Buffona. Kapitan reprezentacji Włoch z pewnością mógł zachować się dużo lepiej.

To, co działo się po trafieniu dla Chorwatów, wolelibyśmy pominąć. Najpierw kontuzji doznał Luka Modrić, w drugiej połowie zaś sędzia był zmuszony przerwać mecz, ponieważ na trybunach nie do końca poprawnie bawili się fani z Chorwacji. Na murawie pojawiły się race, a na sektorze gości wywiązały się bójki z ochroną. Piłkarze obu drużyn wrócili do gry po kilku minutach, ale sytuacja się nie zmieniła. Chorwacja utrzymywała się przy piłce, Włosi bronili i liczyli na kontry. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami.

Włochy – Chorwacja 1:1 (1:1)
1:0 Antonio Candreva 11'
1:1 Ivan Perišić 15'

Włochy: Gianluigi Buffon; Giorgio Chiellini, Andrea Ranocchia, Matteo Darmian; Manuel Pasqual (28' Roberto Soriano), Claudio Marchisio, Daniele De Rossi, Antonio Candreva, Mattia De Sciglio; Ciro Immobile (52' Stephan El Shaarawy), Simone Zaza (63' Graziano Pellè).
Chorwacja: Danijel Subašić, Darijo Srna, Vedran Ćorluka, Domagoj Vida, Danijel Pranjić, Ivan Perišić, Ivan Rakitić, Luka Modrić (28' Mateo Kovačić), Marcelo Brozović (83' Milan Badelj), Mario Mandžukić, Ivica Olić (68' Andrej Kramarić).