Rayo odprawione z manitą

Real Madryt - Rayo Vallecano

Real Madryt wygrywa z Rayo Vallecano 5:1 w meczu 11. kolejki Primera División. Wynik spotkania otworzył już w 9. minucie meczu powracający do pierwszego składu Gareth Bale, który zamknął dośrodkowanie Toniego Kroosa. Prowadzenie Królewskich podwoił na 5 minut przed zejściem do szatni Sergio Ramos. Andaluzyjczyk pokonał Cristiana po dośrodkowaniu Jamesa Rodrígueza z rzutu rożnego. W 44. minucie kontaktową bramkę dla gości zdobył Alberto Bueno, który wykorzystał fatalny błąd Jamesa. Kolumbijczykowi możemy przy tej bramce zapisać asystę drugiego stopnia imienia Remka Jezierskiego. Do tego momentu Królewscy kontrolowali spotkanie i nie dopuszczali gości z Vallecas do groźnych sytuacji podbramkowych. Łapiąc kontakt podopieczni Paco Jémeza poczuli krew i na drugą część spotkania wyszli bardzo zmotywowani.

Los Franjirrojos drugą połowę rozpoczęli od mocnego ciosu w głowę Pepego. Po 10 minutach od wznowienia gry mogło zrobić się naprawdę ciekawie, bo gola na 2:2 zdobył Leo Baptistao, ale arbiter liniowy słusznie podniósł w tej sytuacji chorągiewkę. W odpowiedzi kontrę wyprowadził Real, a podanie Cristiano Ronaldo na bramkę technicznym strzałem zamienił Toni Kroos. To premierowe trafienie Niemca w barwach Królewskich. Po tym Rayo zupełnie siadło - o ile z przodu jeszcze to jakoś wyglądało, głównie dzięki wychowankowi Realu Madryt, Alberto Bueno, to z tyłu wszystko się posypało. 180 sekund po bramce Kroosa drugą asystę na swoim koncie zapisał Cristiano, tym razem posyłając piłkę do Karima Benzemy. Francuz kontynuuje swoją passę, choć warto zaznaczyć, że w momencie podania znajdował się na wyraźnym spalonym. Dzieła zniszczenia w 83. minucie dopełnił Cristiano. Strzał Portugalczyka daleki był od idealnych, jednak w tej sytuacji nie popisał się świetnie interweniujący przez całe spotkanie Cristian.

Królewscy wygrywają pewnie 5:1 i być może styl gry nie rozłożył nikogo na łopatki, to manita wciąż pozostaje manitą. Drużyna Ancelottiego utrzymuje zatem pozycję lidera Ligi, co było najwyższym priorytetem dzisiejszego wieczora po wygranej Barcelony, a przed spotkaniami Valencii, Sevilli i Atlético. Teraz piłkarze w spokoju mogą udać się na zgrupowania reprezentacji.

Real Madryt - Rayo Vallecano 5:1 (2:1)
1:0 Gareth Bale 9’ (asysta: Toni Kroos)
2:0 Sergio Ramos 40’ (asysta: James Rodríguez)
2:1 Alberto Bueno 44’ (asysta: Leo Baptistao)
3:1 Toni Kroos 56’ (asysta: Cristiano Ronaldo)
4:1 Karim Benzema 59’ (asysta: Cristiano Ronaldo)
5:1 Cristiano Ronaldo 83’ (asysta: Isco)

Składy:
Real Madryt: Keylor Navas; Nacho, Ramos, Pepe, Marcelo; Kroos, Modrić, James Rodríguez (68' Isco), Bale (84' Chicharito); Cristiano Ronaldo i Benzema (84' Medrán).

Rayo Vallecano: Cristian; Tito, Zé, Abdoulaye, Insua (25' Quini); Fatau, Trashorras (62' Jozabed), Licá, Kakuta, Bueno; Baptistao (72' Manucho).