Barça pokonana!

3:1

Real Madryt pokazał charakter. Nie zniechęcił się szybkim trafieniem Neymara i chwilową dominacją przeciwników. Pokazał ogromne zaangażowanie, wolę walki i wyprawił Katalończyków do domu z trzema straconymi bramkami na koncie. Królewscy pokonali piłkarzy FC Barcelona 3:1 po golach Cristiano Ronaldo, Pepego i Karima Benzemy. Do obecnego lidera ligowej klasyfikacji tracą już tylko jeden punkt.

Spotkanie rozpoczęła Barcelona, koncentrująca się na spokojnym rozgrywaniu piłki w środku pola. Pierwsze szybsze i niespodziewane podanie, zaserwowane w kierunku Neymara w czwartej minucie meczu, przyniosło bramkę otwierającą wynik. Brazylijczyk przyjął piłkę na lewym skrzydle, zszedł z nią do środka, gubiąc przy okazji Daniela Carvajala i Pepego, a następnie niskim strzałem przy słupku pokonał Ikera Casillasa.

Real Madryt zaczął się angażować w ataki dopiero w kilka minut po stracie bramki. Nie wyczekiwał już straty rywala i szybkiego przeniesienia akcji na jego połowę, jak na początku. Najbliższy wyrównania był bez wątpienia Karim Benzema, który w jednej akcji dwukrotnie obił piłką poprzeczkę. Czuć było ogromną chęć, aby odrobić stratę tak szybko, jak to tylko możliwe. Kolejne okazje stwarzała również drużyna przyjezdna – Leo Messi w dogodnej sytuacji chybił z dwóch metrów.

Królewscy atakowali głównie skrzydłami, starając się posłać odpowiednią piłkę na głowę Benzemy albo Cristiano. Jedno z takich dośrodkowań, autorstwa Marcelo, zostało nieprzepisowo – ręką – zatrzymane przez Gerarda Piqué. Arbiter podyktował rzut karny, który bez żadnego kłopotu wykorzystał Cristiano Ronaldo. Wyrównanie wlało w madryckie serca jeszcze więcej zapału. Gospodarzom z trudem przychodziło swobodne rozgrywanie piłki w atakach pozycyjnych, dlatego też najlepiej wychodziły im szybkie kontry, zaskakujące solidną defensywę gości.

Piłkarze po wyjściu z szatni nie zmienili taktyki. Tuż po wznowieniu gry jeden z kontrataków miejscowej drużyny zakończył się rzutem rożnym. Dośrodkowanie Toniego Kroosa strzałem głową wykończył Pepe, wyprowadzając zespół na upragnione prowadzenie. Barça momentalnie przerzuciła do ataku większą liczbę zawodników, czym zepchnęła gospodarzy na własną połowę i... jeszcze bardziej zachęciła ich do kontratakowania. Dziesięć minut po trafieniu Pepego, piłkarze Realu Madryt prowadzili już przewagą dwóch bramek. Świetną, zespołową akcję bardzo pewnie wykończył Benzema.

Bramki były potwierdzeniem coraz pewniejszej gry madrytczyków. Przeprowadzali zgrabniejsze akcje ofensywne, bronili z dużym zaangażowaniem. Żaden z zawodników nie oszczędzał sił, nawet przy tak korzystnym wyniku. Jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce Bravo, lecz zabrakło skuteczności, by cieszyć się z okazalszego zwycięstwa. Barcelonę natomiast nawiedziła bezradność. Katalończycy nie mieli pomysłu na przełamanie defensywy przeciwników, z czasem skoncentrowanych niemal wyłącznie na obronie własnego pola karnego. Królewscy nie musieli już nic udowadniać, wystarczyło jedynie dowieźć ten wynik do końca.