Serbowie kończą hiszpańskie panowanie

Niespodzianka w meczu reprezentacji do lat 21 w Kadyksie

Serbowie zakończyli Hiszpańskie panowanie. Reprezentanci La Rojy do lat 21 ulegli u siebie, w Kadyksie, bałkańskim piłkarzom 2:1. Już w pierwszej połowie na prowadzenie wyszli goście, jednak nie do końca za ich sprawą, do własnej bramki wbił bowiem Saúl Ńíguez. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 90 minuty spotkania, kiedy to hiszpańskie nadzieje z powrotem rozbudził Sergi Roberto. Jednakże w zaledwie 60 sekund później prowadzenie dla Serbów odzyskał Filip Kostić.

Pierwszą szansę dla Hiszpanów zmarnował tej nocy Isco. Zawodnik Realu w trzynastej minucie meczu oddał strzał, chybił jednak celu. Bramka dla Serbów padła po dośrodkowaniu Aleksandara Pešicia, które sprawiło sporo problemów obronie gospodarzy i sprowokowała wspomnianego już Ńígueza do wbicia piłki do siatki Kepy Arrizabalagi.

Hiszpanie próbowali szybko odrobić straty, jednak na ich drodze stał bramkarz gości, Marko Dmitrović. I później dobrze uderzał Isco, ale piłka wylądowała właśnie w rękach Marko. Ostatecznie bramkę dla Hiszpanów udało się strzelić w 92. minucie wychowankowi FC Barcelona, ale gospodarze nadal potrzebowali jednego trafienia. Zamiast niego przyszło ostatnie słowo Serbów i niskie uderzenie Kosticia obok Arrizabalagi. Ten mecz zakończył 35-meczowy cykl Hiszpanów bez porażki.

Hiszpania – Serbia (0:1) 1:2
0:1 32' Saúl Ńíguez (bramka samobójcza)
1:1 90' Sergi Roberto
1:2 90' Kostić

Hiszpania U-21: Arrizabalaga, Javi Manquillo, Gaya, Sergi Gómez, Marc Muniesa (69' Óliver Torres), Saúl Ńíguez, Muniain (55' S. Ramírez), Sergi Roberto, El Haddadi, Isco, Deulofeu (62' Sarabia).

Serbia U-21: Dmitrović, Kovačević, Veljković, Radoja (85' Mijaljović), Pešić (71' Čavrić), Čaušić, Kostić, Petrović, Ćirković, S. Srnić, Stojković (64' Filipović).