Oceny zawodników po meczu z Athletikiem

Jak grali nasi?

Real Madryt . Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, damikor, dynamo, Leszczu, Mateo, New_Divide i wadix. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W głosowaniu udział wzięły 1932 osoby.

Iker Casillas
Kapitan nie miał wiele pracy, ale trudno przyczepić się do jakiejkolwiek jego interwencji. Dobry, spokojny mecz. Oby pewność siebie była coraz większa.
Daniel Carvajal
Miał spory udział przy pierwszym golu. Był bardzo aktywny, do tego coraz lepiej wygląda jego współpraca z Garethem Bale'em na prawym skrzydle.
Pepe
Po niezłych występach Varane'a reprezentant Portugalii musiał pokazać, że co najmniej tak samo współpracuje z Sergio Ramosem i równie dobrze radzi sobie na środku madryckiej defensywy. I to mu się udało, a co więcej – zaliczył asystę przy trzecim golu Ronaldo.
Sergio Ramos
Stoper grał tylko przez 45 minut i grał dość solidnie. Poza sytuacją, w której otrzymał żółtą kartkę. Kilka wygranych pojedynków główkowych, także przy stałych fragmentach gry. Zszedł z boiska w przerwie z powodu bólu w łydce.
Marcelo
Brazylijczyk notorycznie męczył prawą stronę Athletiku. Znowu wiele jego wrzutek latało gdzieś w okolicach pola karnego gości, ale tym razem nie zaliczył asysty. Kilka razy brakowało go w defensywie, ale kiedy już wracał, całkiem nieźle sobie radził.
Luka Modrić
Chorwat nie grał spektakularnego meczu, ale miał spory udział w wyprowadzaniu szybkich ataków Królewskich, zaliczył asystę przy golu Benzemy i wyprowadził akcję na 4:0. Nie najgorzej.
Toni Kroos
Trzymał środek pola w ryzach, Królewscy dominowali w tej strefie i chociaż Niemiec nie błyszczał, zaliczył dobry mecz.
James Rodríguez
Ciężka praca, dynamika w ofensywie, próby niekonwencjonalnego rozegrania. Coraz lepiej radzi sobie bez piłki przy nodze, coraz lepiej porusza się po lewej stronie boiska i coraz lepiej rozumie się z Crisem i spółką. Po prostu James staje się coraz lepszy.
Gareth Bale
Bardzo nierówny mecz Walijczyka. Momentami potrafił pociągnąć kilkanaście metrów z piłką, zaliczył dwie asysty, ale w co najmniej dwóch-trzech sytuacjach mógł wykończyć akcję zdecydowanie skuteczniej. Mimo wszystko trudno oceniać negatywnie zawodnika, który ma spory udział przy dwóch golach.
Karim Benzema
Wreszcie! Drugi raz z rzędu Karim zalicza bardzo dobre zawody. Dwie bramki, bardzo dobra gra. Francuz odnalazł formę, doszła do tego skuteczność – jeden z najlepszych napastników na świecie znowu biega w białej koszulce.
Raphaël Varane
Spokojny mecz Francuza. Stoper nie miał zbyt wiele do roboty i nie popełnił właściwie żadnych większych błędów.
Asier Illarramendi
Wszedł na paręnaście minut, trochę pobiegał i poprzeszkadzał – a więc zrobił to, co do niego należało.