/ uefa.com, marca.com

ME U-19: Hiszpania – Turcja 3:2

Tym razem Hiszpanie musieli się dużo bardziej namęczyć niż w meczu z Niemcami. Jednak gol zdobyty w 92. minucie dał im awans do ćwierćfinału...

Dziś odbyły się mecze 2. kolejki Mistrzostw Europy U-19. W grupie 2. Hiszpania wygrała 3:2 z Turcją, a Niemcy pokonali 3:1 Polskę (podopieczni Andrzeja Zamilskiego pierwsi zdobyli bramkę i... zaczęli grać po prostu żałośnie).

Hiszpanie, którzy 2 dni temu pokonali 3:0 Niemców, teraz musieli się nieźle napocić, by wygrać z Turkami. Bohaterami meczu był kapitan Robus, który zdobył decydującą bramkę w 92. minucie. Na listę strzelców wpisał się także nasz Juanfran. Soldado grał od 59. minuty, Valero – od 83.

Hiszpania – Turcja 3:2 (Juanfran 8, Silva 13, Robus 90 – Ali Oztur 45, Aksu 86).
Hiszpania: Rivas – Sergio Ramos, Alexis, Robus, Garrido, Marquel, Alvi; Juanfran (83. Valero), Silva, Gavilan (63. Joan Tomas); Víctor (59. Soldado).
Turcja: Ozcan – Aslantas, Sam, Tahtaisleyen, Tber; Sacar, Aigun (80. Cubukzu), Adin, S. Ozturk, Turan (46. Aksu); Ali Oztur (46. Inan).
Sędzia: Douglas McDonald (Szkocja). Arbiter ukarał żółtymi kartkami Sergio Ramosa, Juanfrana i Alviego (Hiszpania) oraz Aslantasa, Tebera, Sacara i Turana (Turcja).
Mecz odbył się na stadionie im. Juana Antonio Samarancha w Lozannie.

Tabela grupy 2: 1. Hiszpania 6 pkt, 2. Turcja 3, 3. Niemcy 3, 4. Polska 0.
Następne mecze (18.07): Turcja – Niemcy, Hiszpania – Polska.