Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Czyste konto Jesúsa Fernándeza

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Hiszpan wybiegł w podstawowym składzie w spotkaniu na Mestalla. Niestety nie był to najlepszy występ Córdoby, która przegrała aż 0:3. Borja przebywał na murawie 70 minut. Schodził z boiska przy stanie 0:2.

Casemiro (Porto):
Porto w tygodniu nie rozgrywało meczu.

Denis Czeryszew (Villarreal):
Villarreal mierzył się na wyjeździe z Eibarem. Denis znalazł się w wyjściowej jedenastce. Zdołał zarobić żółtą kartkę i został zmieniony w 80. minucie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Lucas Vázquez (Espanyol):
Lucas wybiegł w wyjściowym składzie w spotkaniu z Getafe. Jego Espanyol wygrał 2:0, dzięki czemu opuścił strefę spadkową. Vázquez spędził na boisku cały mecz.

Omar Mascarell (Derby County):
Puchar Ligi Angielskiej był okazją dla Omara, by w końcu znaleźć się w podstawowym składzie. Jego zespół podejmował u siebie Reading i wygrał 2:0, awansując tym samym do kolejnej rundy. Omar rozegrał całe spotkanie.

José Rodríguez (Deportivo):
Deportivo grało na wyjeździe z Celtą Vigo. Były to derby Galicji, mecz bardzo ważny dla obu ekip. Ostatecznie lepsza okazała się Celta, która wygrała 2:1. José wszedł na boisko dopiero w 78. minucie.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Hiszpan dalej jest kontuzjowany. Jego zespół odpadł w dramatycznych okolicznościach w Pucharze Ligi z Liverpoolem. Po dogrywce było 2:2, a wyrównać udało się dopiero w 123. minucie. The Reds nieco skuteczniej wykonywali rzuty karne i wygrali 14:13.

Jesús Fernández (Levante):
Levante grało na wyjeździe z Granadą i wygrało 1:0. Było to pierwsze zwycięstwo i pierwsza bramka strzelona przez zawodników z Walencji. Jesús rozegrał cały mecz, zachował czyste konto i zarobił żółtą kartkę.

Diego López (Milan):
Diego w dalszym ciągu leczy kontuzję. Milan w tej kolejce zremisował na wyjeździe z Empoli.

Álvaro Morata (Juventus):
Juventus znów wygrał, tym razem 3:0 z Ceseną na własnym stadionie. Morata zaczął mecz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na murawie w 70. minucie. Hiszpan powinien nawet wpisać się na listę strzelców, lecz fatalnie skiksował.

Ángel Di María (Manchester United):
Manchester United nie rozgrywał meczu w tym tygodniu.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
Bayern na własnym obiekcie podejmował Paderborn. Gospodarze bez problemów wygrali 4:0, a Xabi spędził na boisku 80 minut.

Quini (Rayo Vallecano):
Rayo Vallecano wygrało z Athletikiem 2:1, a Quini znalazł się w wyjściowej jedenastce gospodarzy. Zdążył obejrzeć żółtą kartkę, a w 28. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji.