Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Borja i Di María trafili do siatki

Wypożyczeni:
Borja García (Córdoba):
Wybiegł w podstawowym składzie w meczu na własnym stadionie z Sevillą. Zdobył kontaktową bramkę w 83. minucie. Można ją zobaczyć tutaj. Jednak na nic to się nie zdało, bo Córdoba przegrała ostatecznie 1:3.

Casemiro (Porto):
Tym razem Brazylijczyk zaczął mecz na ławce rezerwowych. Porto podejmowało Boavistę. Casemiro pojawił się na murawie na początku drugiej połowy. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. W środę pomocnik zagrał w podstawowym składzie w starciu z BATE w Lidze Mistrzów. Smoki bez problemów rozprawili się z Białorusinami wygrywając 6:0.

Denis Czeryszew (Villarreal):
Villarreal w czwartek grał w Lidze Europy z Borussią Mönchengladbach na wyjeździe. Denis wystąpił w podstawowym składzie i miał kilka bardzo dobrych okazji. Ostatecznie nie udało mu się wpisać na listę strzelców i mecz zakończył się remisem 1:1. W niedzielę na El Madrigal Villarreal podejmował Rayo Vallecano. Rosjanin znów znalazł się w podstawowej jedenastce i zanotował dwie asysty. Jego zespół wygrał 4:2.

Lucas Vázquez (Espanyol):
Lucas wybiegł w wyjściowym składzie w spotkaniu z Málagą. Espanyol zremisował z Andaluzyjczykami 2:2, a Hiszpan zapisał na koncie asystę przy golu Stuaniego w 88. minucie. Lucas przez całe spotkanie był bardzo aktywny i wyróżniał się w zespole gospodarzy.

Omar Mascarell (Derby County):
W środę Omar w końcu podniósł się z ławki rezerwowych. W wyjazdowym spotkaniu z Blackburn pojawił się na boisku w 82. minucie. Jego zespół wygrał 3:2. Niestety, w sobotę Hiszpan wrócił na ławkę i przesiedział na niej cały mecz z Cardiff, który zakończył się remisem 2:2.

José Rodríguez (Deportivo):
Hiszpan miał w ten weekend wolne. Jego klub został upokorzony przez Real Madryt, ale José nie mógł zagrać ze względu na zapisy w umowie.

Sprzedani w tym okienku transferowym:
Tomás Mejías (Middlesbrough):
Golkiper ciągle pauzuje z powodu kontuzji. W minionym tygodniu jego klub wygrał 1:0 z Cardiff na wyjeździe i 4:0 z Brentford na własnym stadionie. Prowadzone przez Aitora Karankę Middlesbrough zajmuje jak na razie piąte miejsce w Championship.

Jesús Fernández (Levante):
Fatalny występ Levante, które przegrało z Barceloną 0:5. Messi nie strzelił karnego, ale trudno się tutaj doszukiwać zasługi Jesúsa, ponieważ Argentyńczyk nie trafił w bramkę.

Diego López (Milan):
W meczu z Parmą nabawił się kontuzji, więc nie mógł wystąpić w starciu z Juventusem. Milan przegrał 0:1 po trafieniu Téveza.

Álvaro Morata (Juventus):
Juventus wygrał z Milanem, ale Álvaro całe spotkanie obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. We wtorek natomiast Juve grało z Malmö w Lidze Mistrzów. Morata wszedł na boisko za Llorente w 86. minucie.

Ángel Di María (Manchester United):
Argentyńczyk zaliczył piękne trafienie w meczu z Leicesterem. Miał również spory udział przy bramce Herrery. Ostatecznie jednak Manchester United niespodziewanie przegrał 3:5, chociaż wcześniej prowadził już 3:1. Di María został zmieniony przez Matę w 76. minucie.

Xabi Alonso (Bayern Monachium):
W środę Bayern mierzył się w Lidze Mistrzów z Manchesterem City. Po zaciętym spotkaniu Bawarczykom udało się wygrać 1:0. Xabi spędził na boisku cały mecz. Inaczej było w sobotnim spotkaniu z HSV. Bask rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. W 53. minucie zastąpił Højbjerga. Pojedynek zakończył się remisem 0:0.

Quini (Rayo Vallecano):
Rayo Vallecano przegrało na wyjeździe z Villarrealem 2:4. Quini rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Zameldował się na boisku w 66. minucie przy stanie 2:2.