Oceny zawodników po meczu z Realem Sociedad

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał w meczu drugiej kolejki Primera División 2:4 z Realem Sociedad. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Helga, Leszczu, Luque, MaestroHaz i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Pięć celnych strzałów na bramkę i cztery gole. Lata temu kapitan Królewskich nadrabiał wyśmienitą i często magiczną postawą na linii. Teraz magii znowu zabrakło. Jego pasywność, tak jak całej obrony, przy stałych fragmentach gry jest jedną z największych bolączek Realu Madryt.
Daniel Carvajal
Jak zawsze dawał z siebie wszystko, ale to za mało. Jeśli w ciągu sezonu Real Madryt zamierza opierać swoją grę na dośrodkowaniach, czas, by Dani solidnie nad nimi popracował. Przy bramce na 1:2 przegrał główkę z Xabim Prieto, kilka minut później pozwolił na wrzutkę, która stała się asystą. Gol na 3:2 lepiej zostawić bez komentarza.
Pepe
Początek meczu miał jak każdy – było co najmniej nieźle. Potem jednak – coraz gorzej. Najpierw odpuścił krycie i tylko szczęście i ofiarna interwencja Casillasa uratowały mu skórę. Przy bramce na 4:2 byliśmy świadkami „sędziowania” w wykonaniu środkowego obrońcy. Mimo wszystko przy żadnym z czterech bramek Pepe nie jest głównym winnym.
Sergio Ramos
Moglibyśmy naprawdę grubo rozpisać się o występie Ramosa, który miał jeszcze bardziej widoczny podział na epizody niż cała drużyna Realu Madryt. Mógł strzelić cztery (!) bramki, ale albo piłka przelatywała tuż nad bramką, albo lądowała na poprzeczce. Do tego doszło fantastyczne i ofiarne zablokowanie strzału we własnym polu karnym. Potem coraz gorzej. Tak jak Pepe nie był na pewno najsłabszym ogniwem defensywy, jednak choćby przy bramce na 1:2 mógł zachować się znacznie lepiej. Zupełnie odpuścił krycie Ińigo Martíneza i wtedy koszmar Królewskich się rozpoczął.
Marcelo
Och, jak chcielibyśmy oglądać Marcelo takiego jak na początku niedzielnego spotkania. Superaktywny, co chwilę nękający obronę rywala. Inna sprawa, że co najmniej jeden z jego dwóch strzałów na bramkę przeciwnika powinien zakończyć się bramką. Potem – oczywiście, jak u wszystkich – było tylko gorzej. Tragiczne zachowanie przy bramce na 2:3 i pozostawienie wolnego miejsca za plecami Sergio Ramosa. Pierwsze 20 minut – świetne. Potem – szkoda gadać.
Toni Kroos
Zaczął od asysty, potem spartolił stuprocentową okazję, a połowę domknął bardzo złym zachowaniem w defensywie, kiedy zupełnie odpuścił Zurutuzę. Poza tym starał się brać na siebie odpowiedzialność za dyktowanie tempa gry, podejmował zwykle optymalne decyzje, ale to i tak nie wystarczyło. Najsłabszy mecz Toniego od transferu do Realu Madryt.
Luka Modrić
Ładna i przytomna asysta przy bramce Bale'a, ale poza tym Chorwat zagrał po prostu słabo. Brakowało jego rajdów, jego ambicji, jego pokazywania się do gry. W środku pola Real Madryt istniał tylko w teorii. Lukita nie miał wyraźnie swojego dnia.
Isco
Najlepszy zawodnik linii pomocy. Na Anoeta nie miał wiele miejsca, ale i tak kilka razy zrobił różnicę i wyprowadzał niezłe akcje Realu Madryt. Na dziś z pewnością jest w lepszej formie niż James. Jeśli po zgrupowaniu na reprezentacje taki stan się utrzyma, to na derby z Atlético Madryt w pierwszym składzie powinien wyjść właśnie Andaluzyjczyk.
James Rodríguez
Od jednego z najlepszych piłkarzy mundialu i jednego z najdroższych graczy na świecie mamy prawo oczekiwać, by raz na jakiś czas robił różnicę. Na razie tej różnicy nie widać. Jeden groźny strzał przy wyniku 2:4 to zdecydowanie za mało. Forma Kolumbijczyka została w Brazylii.
Gareth Bale
Fantastyczna, błyskotliwa akcja i gol na 2:0 zapowiadały partidazo Walijczyka. No i na zapowiedziach się skończyło. Nie będziemy narzekać, jeśli co mecz były gracz Tottenhamu będzie strzelać takie gole, ale teraz po dwudziestu minutach zgasł jak cała reszta.
Karim Benzema
Dwa strzały, w tym jeden groźny – słupek w samej końcówce. To o wiele, wiele, wiele, wiele, wiele mniej niż oczekujemy. Zwłaszcza kiedy nie ma Cristiano. Fatalny mecz Karima. Do najgorszej możliwej noty zabrakło tylko zmarnowanej setki. Ale chyba możemy założyć, że gorzej nie będzie.