Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt zremisował w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii z Atlético 1:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, damikor, Klatus, Leszczu, Luque i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Casillas nie był może głównym winowajcą straconego gola, ale w paru sytuacjach mógł się lepiej zachować – zwłaszcza w tej, gdy wyszedł do górnej piłki i chwilę później znalazła się ona pod nogami Mandžukicia. Po niezłym meczu w Cardiff przyszło znacznie słabsze spotkanie na Bernabéu.
Daniel Carvajal
Dani znów zaliczył dość nierówny występ, ale i tak śmiało można powiedzieć, że był najlepszym obrońcą Realu Madryt w tym meczu. Wyglądał dobrze fizycznie, miał wielki udział w akcji bramkowej i ogólnie pozostawił po sobie dużo lepsze wrażenie niż pozostali defensorzy.
Pepe
Stoper Królewskich grał dość pewnie, ale nie uniknął kilku słabych wejść. Z pewnością nie był to słaby mecz 31-latka, ale to wciąż nie jest szczytowa forma urodzonego w Brazylii obrońcy.
Sergio Ramos
Cesarz zagrał podobnie jak Pepe, tyle że miał jeszcze jedną poważną stratę piłki, gdy do świetnej sytuacji doszedł Mandžukić. W drugiej połowie wicekapitan mógł nawet wylecieć z boiska za zupełnie niepotrzebne i po prostu głupie uderzenie Chorwata, kiedy obaj leżeli na murawie. Takie zachowania przypominają najgorszą wersję Andaluzyjczyka.
Marcelo
Znowu bez iskry w ofensywie. Nie było widać tego porozumienia z Cristiano Ronaldo, jakim lewa strona Królewskich wzbudzała u rywali strach. Miał też udział w straconym golu. Albo do poprawy, albo prosimy o powrót Coentrão do pierwszego składu.
Xabi Alonso
Słabiutka pierwsza połowa i rozgrzewka Jamesa mogły sugerować, że Bask zejdzie z boiska już w 45 minucie. Niewykluczone, że gdyby nie uraz Cristiano, Carlo Ancelotti zmieniłby właśnie pomocnika. Na szczęście po przerwie było dużo lepiej, Xabi chętniej posyłał piłki do przodu i częściej starał się brać odpowiedzialność za rozegranie na swoje barki.
Toni Kroos
Nie zagrał może tak dobrze, jak tydzień wcześniej z Sevillą, ale na pewno trudno mu cokolwiek zarzucić. Był najjaśniejszą postacią linii środkowej Realu Madryt, angażował się w odbiór piłki i rozegranie, szukał też strzałów – chociaż tymi nie zdążył jeszcze jako gracz Królewskich za bardzo postraszyć bramkarzy rywali, ale przede wszystkim miał udział przy strzelonej bramce.
Luka Modrić
Chorwrat nie błyszczał w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii i tak jak większość jego kolegów, nie mógł odnaleźć sie na połowie rywala, która była zdominowana piłkarzami Atlético. Posłał kilka niezłych piłek, ale wciąż czekamy na więcej.
Gareth Bale
W pierwszej połowie Walijczyk zagrał słabo i był niewidoczny, ale po zejściu Ronaldo był jednym z najgroźniejszych piłkarzy Realu w polu karnym rywala, oddając kilka niezłych strzałów, w tym z rzutu wolnego. Coraz lepiej współpracuje też z Carvajalem, co jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość.
Karim Benzema
Karima wciąż trudno oceniać w meczach, w których nie strzela bramek. W pierwszej połowie przez większość spotkania był zupełnie niewidoczny, ale i tak udało mu wziąć udział w świetnej akcji, po której słabo strzelił jednak Bale. Miał też spory udział w jedynej bramce dla Królewskich.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk nie przypominał bestii z meczu w Cardiff. Był raczej bezproduktywny, nie brał gry na siebie i tak jak wielu kolegów – miał spory problem ze sforsowaniem defensywy Atlético. W przerwie musiał zejść z boiska z powodu bólu w lewej nodze.
James Rodríguez
Przede wszystkim trzeba pochwalić Kolumbijczyka za gola po wielkim zamieszaniu w polu karnym Moyi. Pomocnik znalazł się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie i dzięki jego bramce Królewscy byli bardzo blisko zwycięstwa. Znowu nie świecił jednak tak jak na mundialu, więc na najlepszą wersję byłego gracza Porto i Monaco musimy jeszcze trochę zaczekać.