Królewscy przegrywają z Interem w karnych

Real Madryt - Inter Mediolan 1:1 (karne 2:3)

Real Madryt przegrał po rzutach karnych z Interem Mediolan w pierwszym meczu sparingowym amerykańskiego tournée. Do 90. minuty utrzymał się wynik 1:1. Bramkę dla Królewskich zdobył po cudownym strzale z daleka Gareth Bale, natomiast dla Nerazzurrich z rzutu karnego trafił Icardi. Jako że podczas miniturnieju w Stanach nie dopuszcza się wyników remisowych, zwycięzcę wyłoniła seria jedenastek, w której lepiej spisała się drużyna z Półwyspu Apenińskiego.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Królewskich. Podopieczni Carlo Ancelottiego mogli objąć prowadzenie już w 3. minucie meczu, jednak strzał głową Garetha Bale'a wylądował na poprzeczce. Siedem minut później Walijczyk mógł już jednak cieszyć się z bramki po kapitalnym uderzeniu z dystansu. Handanović nawet nie drgnął. Były gracz Tottenhamu do przerwy miał jeszcze jedną dobrą okazję, jednak tym razem golkiper Interu był czujny i obronił jego kąśliwe uderzenie z rzutu wolnego.

Podopieczni Waltera Mazzarriego w ciągu pierwszych trzech kwadransów nie mieli zbyt wiele z gry. Mimo mocno eksperymentalnego składu Blancos prezentowali się naprawdę przyzwoicie, starając się szybko operować piłką , często grając na jeden kontakt, a momentami nawet zakładając na rywalu wysoki pressing. Widać było, że szczególnie graczom na co dzień występującym w Castilli zależało na dobrym zaprezentowaniu się Ancelottiemu. Na pochwały zasługiwali również Isco i Illarra, którzy także mają co nieco do udowodnienia włoskiemu szkoleniowcowi.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od zupełnie niepotrzebnej przepychanki między piłkarzami obu drużyn po starciu Raúla de Tomása z Dodò, w wyniku czego pierwszy z nich ukarany został żółtą kartką. Do 65. minuty obraz gry wciąż był taki sam – Królewscy starali się sprawnie wymieniać futbolówką, w czym jednak niejednokrotnie przeszkadzał delikatnie mówiąc nie najlepszy stan sztucznej murawy, natomiast Inter wciąż rozbijał się o madrycką ścianę w defensywie.

Nic raczej nie wskazywało na to, że Mediolańczycy zdołają trafić do bramki Królewskich. W 69. minucie jednak jeden z piłkarzy w białych koszulkach trącił w polu karnym Vidicia, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Mimo że Jesús rzucił się w dobrą stronę, strzał Icardiego był na tyle precyzyjny, że zdołał wylądować w siatce. Nasi rywale po wyrównaniu stanu meczu nabrali wiatru w żagle. W 78. minucie Jesús dwukrotnie popisał się kapitalną interwencją, najpierw broniąc uderzenie z pola karnego, a następnie dobitkę z najbliższej odległości. Była to zdecydowanie najlepsza okazja, którą Inter stworzył sobie z akcji. Merengues odpowiedzieli w 86. minucie strzałem Mascarella, jednak mocno uderzona futbolówka wylądowała w rękach dobrze ustawionego bramkarza Nerazzurrich. Wynik w drugiej części spotkania nie uległ już zmianie, więc zwycięzcę rozstrzygnąć musiały rzuty karne. W nich lepsi okazali się gracze Interu.

Podsumowując, Królewscy momentami mogli się podobać. W obu drużynach brakowało wielu ważnych zawodników, jednak ci, którzy dostali dziś szansę od Ancelottiego, w większości przypadków nie zawiedli. Real był piłkarsko lepszy od Interu, jednak ostatecznie nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Sam Carletto podkreślał jednak, ze rezultat będzie dziś kwestią drugorzędną.

1:0 Gareth Bale (10')
1:1 Mauro Icardi (69')