/ TVP, as.com

Euro 2004: Czechy – Dania 3:0

Nasi południowi sąsiedzi kapitalną gra w drugiej połowie meczu zapewnili sobie awans do półfinału

Czechy pokonały Danię 3:0 i zagrają w półfinale mistrzostw Europy. Ich przeciwnikiem będą Grecy.
Nasi południowi sąsiedzi pokazali, że w drugich połowach meczów są nie do zatrzymania. Dziś boleśnie przekonali się o tym Duńczycy. Pierwsza cześć meczu stała na niskim poziomie. Druga za sprawą podopiecznych Karela Brücknera musiała zadowolić nawet wybrednych kibiców. W 49. minucie festiwal strzelecki rozpoczął Jan Koller, wykorzystując podanie Karela Poborsky’ego i błąd Martina Laursena. Dwa kolejne gole – w 63. i 65. minucie – zdobył najlepszy napastnik Euro 2004, Milan Baroš (na zdjęciu); przy pierwszym znów asystował Poborsky, przy drugim – Pavel Nedved. Trzy minuty – i po meczu. Duńczycy próbowali zdobyć choćby honorową bramkę, lecz grali dziś słabo i Czesi nie pozwolili im na zbyt wiele.

Czechy – Dania 3:0 (Koller 49, Baroš 63 i 65).
Czechy: Čech – Jiranek (39. Grygera), Ujfaluši, Bolf (64. Rozenhal), Jankulovski; Poborsky, Galašek, Rosicky, Nedved; Baroš (70. Heinz), Koller
Dania: Sorensen – Helveg, Laursen, Henriksen, Bogelund; Gravesen, Poulsen, Jensen (70. Madsen); Gronkjaer (77. Rommedahl), Jorgensen (85. Lovenkrands), Tomasson.
Sędziował Walentin Iwanow (Rosja).

Przed nami półfinały Euro 2004. W środę, 30 czerwca, Portugalia zagra z Holandią, a w czwartek, 1 lipca, Grecja z Czechami. Oba mecze rozpoczną się o 20.45. Finał 4 lipca.