Los Cafeteros blisko awansu

Kolumbia pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej

Obie reprezentacje przystępowały do tego spotkania w dobrych nastrojach, bowiem w pierwszej kolejce Kolumbia pokonała Grecję 3:0, a Wybrzeże Kości Słoniowej wygrało z Japonią 2:1. Nawet porażka którejś z drużyn w tym meczu nie przekreślała jeszcze jej szans na awans do fazy pucharowej, ale żaden zespół nie chciał zaryzykować. Mecz prowadzony był do około sześćdziesiątej minuty w jednostajnym tempie z pojedynczymi zrywami z obu stron. Spotkanie ożywiło się dopiero w 64. minucie za sprawą gola Jamesa Rodrígueza, który strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził Los Cafeteros na prowadzenie. Sześć minut później było już 2:0, a bramkę strzelił Juan Quintero. Warto dodać, że koszmarny błąd popełnił Serey Die, który wdał się w niepotrzebny drybling na własnej połowie. Iworyjczycy rzucili się do odrabiania strat i jedna z kilku akcji Gervinho wreszcie przyniosła skutek. Gracz Romy minął kilku rywali i Ospina nie zdołał wybronić jego strzału, mimo, iż miał piłkę na ręce. Zawodnicy z Afryki próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak mimo kilku okazji, zwłaszcza po dośrodkowaniach z prawej strony Serge'a Aurriera, nie udało im się to.

Kolumbia - Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 (0:0)
1:0 James Rodríguez 64'
2:0 Juan Quintero 70'
2:1 Gervinho 73'

Kolumbia: David Ospina; Juan Zúniga, Mario Yepes, Cristián Zapata, Pablo Armero (72' Santiago Arias); Abel Aguilar (79' Alexander Mejía), Carlos Sánchez; Juan Cuadrado, James Rodríguez, Víctor Ibarbo (53' Juan Quintero) i Teófilo Gutiérrez.

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry, Serge Aurier, Didier Zokora, Sol Bamba, Arthur Boka; Serey Die (73' Mathis Bolly), Cheick Tioté; Gervinho, Yaya Touré, Max Gradel (67' Salomon Kalou) i Wilfried Bony (60' Didier Drogba).