Chile pokonuje Australię

Drugi mecz w grupie B

Miasto Cuiabá i stadion Arena Pantanal były dzisiaj scenerią pojedynku Chile z Australią. To był drugi mecz grupy B, po starciu Hiszpanii z Holandią. Faworytem byli zawodnicy z Ameryki Południowej i to oni dosyć szybko otworzyli wynik spotkania. Po zamieszaniu pod bramką rywali, Alexis Sánchez pokonał australijskiego golkipera. Dwie minuty później było już 2:0. Alexis tym razem asystował, a gola zdobył Valdívia. Gdy wydawało się, że dla Chilijczyków dzisiejszy mecz będzie tylko spacerkiem, kontaktową bramkę strzelił Cahill. Oba zespoły w drugiej połowie stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale to Chilijczycy zdołali podwyższyć prowadzenie za sprawą Beausejoura.

Chile - Australia 3:1 (2:1)
1:0 Alexis Sánchez 12’
2:0 Jorge Valdívia 14’ (asysta: Alexis Sánchez)
2:1 Tim Cahill 35’ (asysta: Ivan Franjić)
3:1 Jean Beausejour 92’ (asysta: Mauricio Pinilla)

Chile: Claudio Bravo, Eugenio Mena, Gonzalo Jara, Gary Medel, Mauricio Isla, Charles Aránguiz, Marcelo Díaz, Jorge Valdívia (Jean Beausejour 68’), Arturo Vidal (Felipe Gutiérrez 60’), Alexis Sánchez, Eduardo Vargas (Mauricio Pinilla 88’).

Australia: Mathew Ryan, Ivan Franjić (Ryan McGowan 49’), Alex Wilkinson, Matthew Špiranović, Jason Davidson, Mark Milligan, Mile Jedinak, Tommy Oar (Ben Halloran 68’), Mark Bresciano (James Troisi 78’), Tim Cahill, Mathew Leckie.