Przekonujące zwycięstwo Portugalii, fantastyczny Coentrão

Cristiano i Pepe wrócili po kontuzjach

Reprezentacja Portugalii pokonała Irlandię 5:1 w meczu towarzyskim w New Jersey. Spotkanie było jednocześnie ostatnim starciem kadry Paulo Bento podczas małego tournée po Stanach Zjednoczonych. Na murawie MetLife Stadium pojawiło się trzech zawodników Realu Madryt. W pierwszym składzie wyszli Cristiano Ronaldo i Fábio Coentrão, z ławki rezerwowych wszedł natomiast powracający po kontuzji Pepe.

Portugalia nie zamierzała czekać na ruch przeciwnika i od samego początku zdecydowanie ruszyła do ataku. Już w trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Hugo Almeida, który wykorzystał świetną wrzutkę Vareli. Najważniejsza wiadomość dla madridistas dotyczy stanu zdrowia Cristiano Ronaldo – atakujący Królewskich zagrał 65 minut i pokazał, że powinien być gotowy na pierwszy mecz mistrzostw świata. CR7 zaprezentował kilka udanych zagrań, w tym to z 20. minuty, kiedy świetną piętką podał do Coentrão. Obrońca próbował dośrodkować piłkę w pole karne Irlandczyków, a po rykoszecie ta wpadła do bramki bezradnego Davida Forde'a. Ronaldo miał udział także przy trafieniu numer trzy. Z prawej strony znów świetnie dośrodkowanie posłał Varela, tam do piłki dopadł Ronaldo, ale jego strzał obronił golkiper. Wobec dobitki Almeidy był jednak zupełnie bezradny.

W drugiej połowie obraz meczu nieco się zmienił, Irlandczycy dążyli do zminimalizowania strat, ale stać ich było tylko na jedną bramkę. Paulo Bento przeprowadził kilka zmian, w tym wprowadzenie Pepe i zdjęcie z boiska Cristiano, a portugalska maszyna nie przestawała atakować. To z kolei przyniosło kolejne dwie bramki. Najładniejszą akcję Portugalczycy przeprowadzili kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, ale bramka Naniego, niestety słusznie, nie została uznana.

Portugalia godnie pożegnała się ze Stanami Zjednoczonymi i bez problemów pokonała Irlandię. Cała trójka madridistas spisała się nieźle i wszyscy powinni być gotowi na poniedziałkowy mecz z Niemcami. Jednym z najlepszych na boisku był Fábio Coentrão, który wpisał się na listę strzelców i miał udział przy drugim trafieniu. Ronaldo i Pepe, którzy wracali po kontuzjach, również spisali się nieźle. Wygląda na to, że w pierwszym meczu mistrzostw świata Paulo Bento postawi na całą trójkę zawodników Realu Madryt.

Portugalia – Irlandia 5:1 (3:0)
1:0 Hugo Almeida 3'
2:0 Richard Keogh (sam.) 20'
3:0 Hugo Almeida 37'
3:1 James McClean 52'
4:1 Vieirinha 78'
5:1 Fábio Coentrão 83'

[VIDEO] Bramki z meczu

Portugalia: Rui Patrício, Rúben Amorim (81' Miguel Veloso), Ricardo Costa, Neto (65' Pepe), Fábio Coentrão, William Carvalho, Raul Meireles (65' André Almeida), João Moutinho, Varela (73' Vieirinha), Hugo Almeida (65' Hélder Postiga) i Cristiano Ronaldo (65' Nani).

Irlandia: David Forde; Stephen Kelly (75' Simon Cox), Richard Keogh, Stephen Ward (67' Anthony Pilkington), Alex Pearce; Aiden McGeady (75' Kevin Doyle), Jeff Hendrick, David Meyler, Wes Hoolahan (64' Robbie Keane); James McClean (67' Stephen Quinn), Jonathan Walters (64' Shane Long).