/ własne, ACB.com

Unicaja się broni

Real Madryt przegrał w Maladze (88:75)

Bardzo wyrównana walka w pierwszej połowie i jednostronny pokaz w drugiej, niestety na niekorzyść koszykarzy Realu Madryt. Unicaja zadbała o bardzo dobrą obronę i pokonała rywala na własnym parkiecie różnicą trzynastu punktów (88:75), przedłużając półfinałową serię Ligi Endesa o kolejne, czwarte spotkanie. Królewscy, mający na koncie dwa zwycięstwa, staną przed następną okazją do awansu już w czwartek.

Agresja, intensywność, nieustępliwość... Czuć było, że jest to już trzecie spotkanie półfinałowej rywalizacji. Unicaja walczyła o przetrwanie, Madryt o gwarancję udziału w finale. Akcje rozgrywane były w zabójczym tempie, bez chwili przestoju, przyczyniając się do świetnego widowiska. Goście wygrali pierwsze dziesięć minut nieznacznie (24:25), a na wyróżnienie zasłużył znakomity Sergio Llull, udanie współpracujący z Tremmellem Dardenem.

Pojedynek pod względem zaciętości nie różnił się od poprzednich. Sergio Rodríguez próbował uspokoić trochę grę zespołu, lecz uparci rywale, stosujący bardzo intensywny pressing, uniemożliwiali mu to w niemal każdej akcji. Królewscy z czasem przestali być skuteczni i oddali gospodarzom prowadzenie (50:45).

Pięć punktów różnicy w kilka minut po przerwie przekształciło się w aż szesnaście (64:48). Andaluzyjczycy z dużą łatwością zwodzili madrycką obronę i dość swobodnie powiększali dorobek punktowy. Los Blancos zamarli i przez blisko sześć minut nie mogli trafić do kosza. Świetna defensywa miejscowych kompletnie ich unieruchomiła.

Tragiczna trzecia kwarta przesądziła o porażce. Madryt w ciągu dziesięciu ostatnich minut musiał odrobić stratę dwudziestu punktów (75:55) i zdecydowanie nie był na to gotowy. Zawodził w obronie, zawodził w ataku. Remontada, na przekór popularnemu hasłu, była tego wieczoru niemożliwa.

88 – Unicaja (24+26+25+13): Granger (12), Toolson (13), Kuzminskas (-), Caner-Medley (14), Vázquez (14) – Sabonis (-), Vidal (-), Urtasun (5), Calloway (7), Suárez (9), Hettsheimeir (7), Stimac (7).

75 – Real Madryt (25+20+10+20): Llull (10), Fernández (7), Darden (11), Mirotić (11), Bourousis (4) – Reyes (7), Díez (-), Rodríguez (8), Carroll (8), Slaughter (9), Mejri (-).