Asysta Ramosa, Hiszpania znowu górą

Cesarz, Xabi i Iker w pierwszym składzie

Reprezentacja Hiszpanii pokonała w Waszyngtonie Salwador 2:0. Obie bramki dla La Furia Roja strzelił David Villa, który pojawił się na boisku po przerwie. W pierwszym składzie mistrzów świata wystąpili z kolei Iker Casillas, Sergio Ramos i Xabi Alonso. Przy pierwszym golu Asturyjczyka udział wzięło dwóch madridistas – najpierw pomocnik dośrodkował piłkę w pole karne, tam Cesarz odegrał ją do środka, a Villa nie miał problemów, by strzelić na niemal pusta bramkę. Przed samym końcem meczu nowy nabytek New York City FC podwyższył wynik prowadzenia, wykorzystując niezłe podanie Davida Silvy. Hiszpanie zaliczyli niezły mecz, grali w swoim stylu, ale ponownie nie błysnęli niczym wyjątkowym. Warto zaznaczyć, że już w 4. minucie rzut karny przestrzelił Cesc Fàbregas. Cieszy z pewnością asysta Ramosa, który utrzymuje fantastyczną dyspozycję. Xabi również zaliczył niezły mecz i posłał kilka ciekawych piłek, Iker zaś właściwie ani razu nie musiał interweniować, Salwadorczycy nie oddali bowiem ani jednego celnego strzału na bramkę.

Hiszpania – Salwador 2:0 (0:0)
1:0 David Villa 61'
2:0 David Villa 88'