Alevín A przegrywa finał turnieju w Peru

W rzutach karnych lepsza była Barcelona

Drużyna ze szkółki Realu Madryt, Alevín A, uczestniczy w XXI Turnieju Blue BBVA rozgrywanym w Peru. W hiszpańskiej części rozgrywek zmierzyło się dwadzieścia zespołów – Królewscy awansowali do finału, ale tam niestety lepsza okazała się Barcelona. Los Blancos wyszli na prowadzenie w pierwszej połowie po trafieniu kapitana, Cuenki, ale po przerwie Blaugrana doprowadziła do remisu dzięki niezawodnemu Pablo Moreno. Na kilka minut przed końcem trafienie zaliczył Paulo, jednak Barcelona ponownie zdołała odpowiedzieć – tym razem w ostatniej minucie do siatki trafił Moriba. O wygranej zdecydowała seria rzutów karnych (do trzech), w której pomylił się Theo Zidane.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano madridistę, Paulo, który miał udział w praktycznie każdej bramce strzelonej przez Real Madryt i wyróżniał się na tle rówieśników.

W czwartek podopieczni Alberto Garrido rozpoczną rywalizacje w międzynarodowej części turnieju, gdzie zmierzą się peruwiańskimi klubami.

Faza grupowa:
Real Madryt - Betis 2:0 (Lancho, Theo)
Real Madryt - Málaga 2:2 (Paulo, Lancho)
Real Madryt - Levante 2:0 (Paulo, Retu)
Real Madryt - Celta 1:1 (Alberto)

Ćwierćfinał:
Real Madryt - Espanyol 3:1 (Alberto, Paulo, Retu)

Półfinał:
Real Madryt - Valencia 4:0 (Theo, gol samobójczy, Paulo, Lorenzo)

Finał:
Real Madryt - FC Barcelona 2:2 [karne 1:3] (Cuenca, Paulo; karne: Paulo (+), Theo (-))