/ własne, ACB.com

Pomyślny początek trudnej serii

Koszykarze pokonali Saragossę (78:70)

Żarty się skończyły. Real Madryt musiał się solidnie natrudzić, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w ćwierćfinałowej serii Ligi Endesa. CAI Saragossa walczyła do samego końca i uległa różnicą tylko ośmiu punktów (78:70). Świetny występ zaliczył Felipe Reyes, autor 18 punktów i 6 zbiórek. Następne starcie już w niedzielę.

Królewscy mieli przewagę własnego parkietu, lecz to goście czuli się z początku jak u siebie. Atakowali bardzo śmiało i zespołowo, dobrze radzili sobie w obronie. Porządek zaprowadził dopiero wspomniany już zmiennik, Felipe Reyes. Sześcioma punktami z rzędu wyprowadził miejscową drużynę na prowadzenie, przyczyniając się do wygrania przez nią pierwszej kwarty (19:18).

Saragossa nie ustawała w walce i starała się jak najdokładniej realizować założenia taktyczne, lecz nie potrafiła przejść coraz lepszej madryckiej defensywy. Blisko cztery minuty trwała ich bezsilność w ataku, stwarzająca rywalowi idealne warunki do zbudowania przewagi. Madryt okazji tej nie wykorzystał. Brakowało mu skuteczności i dobrego rozegrania akcji, przez co rywalizacja nadal była zacięta.

Koszykarze Realu Madryt wykorzystali niepewną postawę przeciwników po przerwie i wyszli na czternaście punktów przewagi (52:39). Spotkanie mogło się zakończyć właśnie w ten sposób, lecz gracze CAI Saragossa wrócili do gry w efektownym stylu. Zdobyli trzynaście punktów przy zaledwie trzech gospodarza i zagrozili mu przejęciem prowadzenia (55:52).

Palacio de los Deportes nie zawiodło, nawet pomimo mizernej postawy zawodników w białych koszulkach. Nieustający doping dodał skrzydeł zwłaszcza obu rozgrywającym – Sergio Llull i Sergio Rodríguez w kluczowym momencie czwartej części spotkania zanotowali trzy trójki, torując drogę do pierwszego w serii zwycięstwa.

78 – Real Madryt (19+20+16+23): Llull (16), Carroll (3), Darden (9), Mirotić (9), Bourousis (11) – Reyes (18), Díez (3), Rodríguez (8), Slaughter (1), Mejri (-).

70 – CAI Saragossa (18+15+15+22): Llompart (2), Roll (13), Tomàs (4), Sanikidze (12), Elonu (5) – Jones (13), Stefansson (4), Rudez (5), Tabu (10), Fontet (2).