Liga zakończona zwycięstwem

Real pokonał Espanyol w ostatnim meczu tego sezonu ligowego

W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie Real Madryt pokonał Espanyol 3-1 i podtrzymał szansę na zdobycie wicemistrzostwa Hiszpanii. Królewscy niemrawo weszli w mecz, zaliczali dużo strat, a podaniom brakowało dokładności. Później nieco się ożywili i przejęli kontrolę nad grą. Raz po raz akcje próbowali napędzać Ramos, Marcelo lub Di María, ale niewiele z tego wychodziło. Tuż przed rozpoczęciem spotkania do szatni zszedł Cristiano Ronaldo, a jego miejsce w wyjściowej jedenastce zajął Isco.

W drugiej połowie goście odzyskali trochę sił i kilkukrotnie przedostawali się pod bramkę Ikera Casillasa. Tam jednak brakowało im dokładności lub z dobrej strony pokazywał się kapitan Los Blancos. Real poczuł zagrożenie ze strony rywala i odpowiedział w najlepszy możliwy sposób – strzelając bramkę. Gareth Bale wykorzystał prostopadłe podanie od Karima Benzemy, wypuścił piłkę do przodu i wykończył akcję strzałem po ziemi z prawej nogi. Piłka, po odbiciu od słupka, wpadła do siatki.

Po trafieniu tempo gry znów zmalało, ale w 86. minucie kolejną akcję bramkową zainicjował odbiór Sergio Ramosa na połowie boiska. Królewscy ruszyli z kontratakiem 3 na 2, Ramos podprowadził piłkę do pola karnego, odegrał na skrzydło do Di Marii, a ten posłał płaskie podanie do Álvaro Moraty, który dokończył dzieła. Na odpowiedź Espanyolu nie trzeba było długo czekać, w 90. minucie meczu Pizzi, po podaniu Sergio Garcíi, umieścił piłkę w bramce bezradnego Ikera Casillasa. Radość gości nie trwała długo, bo już w następnej minucie drugą bramkę zdobył Morata, po raz kolejny po kontrze i podaniu od Ángela Di Maríi.

Real Madryt – Espanyol 3:1 (0:0)
1:0 Gareth Bale 64' asysta: Karim Benzema
2:0 Álvaro Morata 86' asysta: Ángel Di María
2:1 Pizzi 90' asysta: Sergio García
3:1 Álvaro Morata 90+1 asysta: Ángel Di María

Real Madryt: Iker Casillas, Dani Carvajal (46' Álvaro Arbeloa), Raphaël Varane, Sergio Ramos, Marcelo, Sami Khedira (63' Luka Modrić), Ángel Di María, Asier Illarramendi, Gareth Bale, Isco, Karim Benzema (68' Álvaro Morata).

Espanyol: Kiko Casilla, Javi López, Diego Colotto, Héctor Moreno, Rafael Fuentes, Víctor Sánchez (66' Álex), David López, Abraham González (63' Córdoba), Christian Stuani, Simão Sabrosa (69' Pizzi), Sergio García.