Bale na ustach wszystkich

Co media piszą o występie Walijczyka?

Dzięki swojej niesamowitej bramce, Gareth Bale jest dziś na ustach wszystkich. Poniżej opisy występu Walijczyka w niektórych gazetach hiszpańskich i międzynarodowych.

L’Equipe
Część może nazwać to przeznaczenie. Gareth Bale dał Puchar Króla Realowi Madryt zdobywając niesamowitego drugiego gola dla swojej drużyny w finale przeciwko Barcelonie. Neymar, którego transfer miał miejsce w lecie, tak, jak Walijczyka, mógł doprowadzić do dogrywki, ale słupek uratował Casillasa i Królewskich.

El Pais
Błysk zadecydował o Pucharze. Usain Bolt pojawił się na Mestalla z nogami Walijczyka i doprowadził madridismo do trymfu. To był niesamowity koniec finału, który zostanie zapamiętany z powodu świetnego rajdu Bale'a, który przebiegł olimpijskim sprintem 50 czy 60 metrów, gdy zbliżała się dogrywka. Był już poza boiskiem, ale wyprzedził Bartrę, co było niesamowitym wyzwaniem i pokonał Pinto strzałem między nogami.

Gazzetta dello Sport
SuperBale pokonał Barcelonę. Finał w Walencji został rozstrzygnięty przez dzieło sztuki Walijczyka w 85 minucie. (...) Najlepsze okazje miał Real Madryt; Bale dwa razy był bliski trafienia do bramki. Dwadzieścia minut przed końcem gol Bale'a nie został uznany, a Barcelona wyrównała. Mimo to Real wrócił do gry i odzyskał prowadzenie po błysku „Pana 100 milionów” pięć minut przed końcem. Gol był połączeniem klasy i siły: Bale przefrunął pięćdziesiąt jardów lewą flanką i strzelił gola. To była ozdoba spotkania rozgrywanego z monstrualną intensywnością.

Corriere dello Sport
Na koniec tego wielkiego spotkania można było żałować tylko tego, że nie zobaczymy Garetha Bale'a na Mundialu. Dziś to jeden z najlepszych atakujących w Europie. Gol, który zakończył historię Barcelony przejdzie do historii: 70 metrów bez utraty tchu, trzy dotknięcia piłki i wreszcie uderzenie czubkiem buta. Fantastyczne.

Bild
Real celebruje bramkę Bale'a po supersprincie. Wielki nabytek Realu Madryt oddał strzał, który dał Realowi Madryt 19-ty Puchar Hiszpanii pod nieobecność Cristiano Ronaldo. Decydująca bramka została strzelona przez Bale'a tuż przed końcem spotkania po rajdzie od połowy boiska. Niesamowity gol, szalony sprint.

Mail
Bale ustrzelił Barçę! Gwiazda Realu Madryt doprowadziła do szału Messiego i jego drużynę golem po 65-jardowym rajdzie tuż przed końcem spotkania, dającym zwycięstwo w Pucharze Króla. Wczoraj wieczorem oddał na boisku to, co Real Madryt zapłacił za niego latem. Zanotował występ, który sprawił, że był najlepszy w drużynie pod nieobecność Cristiano Ronaldo.

Guardian
Ekspres z Cardiff odjechał o 23:12 i powrócił z Pucharem Króla na pokładzie. Bale zdobył swoje pierwsze trofeum z Realem Madryt po imponującym sprincie, który się zaczął na środku boiska i zakończył się umieszczeniem piłki w bramce Barcelony.

A Bola
Bale jak Cristiano. Walijczyk przebrał się za Cristiano Ronaldo i wykonał sensacyjny i spektakularny sprint od połowy boiska w drugiej połowie. Ten moment dał Realowi tryumf nad Barçą w wielkim finale i pierwszy tytuł w sezonie.

ESPN
Bale zrobił różnicę. Walijczyk strzelił najważniejszego gola w karierze i był kluczowy w pokonaniu rywala. Najdroższy piłkarz świata zdobył wspaniałego gola po 50-metrowym biegu.

Sky Sports
Blask Bale'a zadecydował. Gdy zbliżała się dogrywka, zgubił krycie Bartry, pokonał Pinto i dał Realowi zwycięstwo w finale. Zakończył tym samym jeden z najgorszych tygodni dla Barçy w ostatnim czasie.

Olé
Gareth Bale przebiegł połowę boiska, minął Bartrę i strzelił między nogami Pinto. Obrońca Barcelony zdobył wcześniej gola wyrównującego po strzale głową po rzucie różnym.

El Mundo
Pod nieobecność Cristiano wykonał rajd w jego stylu, prezentując nadludzkie przyśpieszenie. Walijczyk pognał lewą flanką, pozbył się Bartry i na końcu 60-metrowego rajdu pokonał Pinto strzałem między nogami.