/ BVB total!

Weidenfeller: Real za łatwo strzelił

Wywiad z bramkarzem </I>BVB</b>

Mimo bardzo udanych interwencji Romana Weidenfellera, Borussia Dortmund nie poradziła sobie z ofensywą Realu Madryt. Bramkarz BVB nie krył po meczu rozczarowania tak jednostronnym wynikiem.

Co czujesz po takim meczu?
Jesteśmy przede wszystkim rozczarowani, ponieważ liczyliśmy na dużo więcej. Tymczasem wracamy do domu z pustymi rękoma.

Co było przyczyną porazki?
W pierwszych minutach straciliśmy bramkę, co zaburzyło nasz zapał. Jesteśmy sami sobie winni, ponieważ Real Madryt za łatwo strzelił bramkę. To podcięło nam skrzydła. W drugiej połowie sami widzieliście, że potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacje. Ale niestety nic nie chciało wpaść do siatki rywali.

Wiele razy musiałeś ratować zespół swoimi świetnymi paradami. Co czuje bramkarz, który musi co chwilę bronić uderzenia tych najlepszych na świecie?
Sprawia mi to radość. Uwielbiam grać w wielkich meczach przeciwko wielkim zespołom. Dla bramkarza to zawsze szczególne spotkania, ponieważ przez cały czas musisz być maksymalnie skoncentrowany i dajesz z siebie wszystko. Ale kiedy widzisz wynik 0:3, to czujesz, że to jednak nie była najlepsza praca.

W pierwszej połowie wszyscy wstrzymali oddech. Marco Reus kopnął cię w rękę. Co się tam dokładnie wydarzyło?
To nie było umyślne. Marco próbował wyjaśnić sytuację w obronie, mocnym wykopem, a ja, jak zwykle, wyszedłem do końca po piłkę. Kopnął mnie, ale na szczęście mogłem kontynuować grę. Bolało, ale adrenalina wielkiego meczu tłumiła ból. Jak już będę w Dortmundzie, wtedy poddam się badaniom.