Oceny zawodników po meczu z Schalke

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w reważowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Schalke 04 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, BS, Klatus, Ksabi, Leszczu, Mateo, mkuz, Piwwwko, Ronpiol i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Iker Casillas
Kapitan Królewskich nie napracował się w tym meczu. Przez nieszczęśliwy rykoszet przy golu był bez szans. Poza tym po prostu przebywał na murawie. We wtorek między słupkami równie dobrze mógł stać golkiper Przeboju Wolbrom.
Nacho
Solidny mecz wychowanka, który tym razem pokazał, że może grać również na prawej stronie obrony. Nieźle wyglądał w ofensywie, co mogło zaskakiwać, jego wrzutki też były całkiem dobre. Wydaje się, że to nie był jego ostatni mecz na tej pozycji w tym sezonie.
Raphaël Varane
Francuz tradycyjnie grał skutecznie, efektownie i czysto, chociaż rywal nie postawił poprzeczki zbyt wysoko. Real Madryt ma szczęście, że młodziutki stoper problemy ze zdrowiem ma już za sobą.
Sergio Ramos
Spokojny mecz Hiszpana. W tym roku Sergio spisuje się zwykle albo dobrze, albo bardzo dobrze. Tym razem miał sporo pecha, piłka bowiem po odbiciu się od jego nogi zupełnie zaskoczyła Casillasa przy golu.
Fabio Coentrăo
Portugalczyk nie atakował z furią lewą flanką i rzadko przebywał na połowie rywala. W defensywie tradycyjnie zagrał solidne zawody, ale z przodu na pewno stać go na więcej.
Xabi Alonso
Xabi wybiegał 45 minut przed Klasykiem, odebrał kilka piłek, kilka razy popisywał się ładnymi podaniami. To właściwie tyle, spokojny mecz Baska.
Asier Illarramendi
Drugi ze środkowych pomocników z Kraju Basków w pierwszej połowie grał nieco wyżej niż w drugiej i w obu połowach wypadł co najwyżej poprawnie. Nie popełnił większych błędów, ale w jego grze zabrakło odwagi czy błysku.
Isco
Andaluzyjczyk powoli wraca do niezłej dyspozycji. We wtorek rozegrał całkiem dobry mecz, chociaż znowu zabrakło mu odwagi pod bramką rywala. Powinien był strzelić co najmniej jedną bramkę, ale wciąż ma kłopoty ze skutecznością.
Álvaro Morata
Morata strzelił gola i zaliczył ważne podanie do Bale'a przy pierwszym golu dla Realu Madryt, ale trudno ocenić pozytywnie jego występ. Napastnik światowej klasy przy takiej liczbie sytuacji, jakie miał wychowanek, strzeliłby hattricka. Chyba wciąż nie dojrzał na tyle, by być ważną postacią na Bernabéu.
Cristiano Ronaldo
Cristiano zawsze gra, Cristiano zawsze strzela, Cristiano zachwyca. Portugalczyk ustrzelił dublet i był jednym z najważniejszych zawodników wtorkowego meczu. Miał sporego pecha, dwa razy piłka po jego strzałach odbijała się od słupka lub poprzeczki. O formę Crisa przed meczem z Barceloną nie musimy się jednak martwić.