Villarreal CF 1:1 Real Madryt
Real Madryt 3:0 Villarreal CF
Villarreal CF 1:3 Real Madryt
Real Madryt 4:2 Villarreal CF

Łącznie oba kluby mierzyły się ze sobą 27 razy. Real Madryt wygrał 17 spotkań, zremisował 8 a przegrał tylko 2. Na własnym stadionie w Primera División Królewscy podejmowali Żółtą łódź podwodną 13 razy. Zwyciężyli 10 razy i 3 razy zremisowali. Bilans bramek: 36-13

1Średnia liczba straconych1,05
1 mecz (5%)Brak strzelonej bramki5 meczów (23%)
8 meczów (36%)Czyste konto6 meczów (27%)
36 minutaŚredni czas strzelenia pierwszego gola37 minuta
40 minutaŚredni czas stracenia pierwszego gola46 minuta

Ciekawostki przed spotkaniem:

Arbiter José Luis González González, sędziował mecze Realu 8 razy. Królewscy odnieśli w nich 6 zwycięstw, raz zremisowali i raz przegrali. Dla porównania, Villarreal CF rozegrał z tym arbitrem 7 meczów. Tylko raz zdołał wygrać, 3 spotkania zremisował i 3 przegrał.

Real Madryt wygrał ostatnie pięć spotkań w Lidze na własnym stadionie z Villarrealem, zdobywając w ostatnich 3 spotkaniach 4,3 bramki na mecz.

Villarreal CF stoczył na Santiago Bernabéu więcej pojedynków bez wygranej, niż na jakimkolwiek innym stadionie w Hiszpanii (13 meczów, 3 remisy i 10 porażek).

Villarreal był ostatnią drużyną która zremisowała na Santiago Bernabéu 3:3. W meczu tym Zinedine Zidane zdobył swoją ostatnią bramkę w koszulce Los Blancos na własnym stadionie.

Marcelino García Toral wygrał na Santiago Bernabéu swoje pierwsze spotkanie w roli trenera. W 2006 roku, jego Recreativo Huelva wygrało z Królewskimi 3:0.

Real Madryt jako pierwszy zdobywał bramkę w ostatnich 6 spotkaniach na własnym stadionie.

Real Madryt w ostatnich trzech sezonach w Lidze nie przegrał żadnego meczu, grając bez Cristiano Ronaldo (3 wygrane, 2 remisy).

Diego López utrzymał czyste konto w 3 meczach z rzędu na własnym stadionie. Jeśli gracze Villarrealu nie zdołają go pokonać, wyrówna osiągnięcie Ikera Casillasa, który utrzymał czyste konto 4 razy w sezonie 2009/2010.

Karim Benzema zdobywał gole w pięciu ostatnich spotkaniach na Santiago Bernabéu.

Najpopularniejszym wynikiem w ciągu ostatnich 20 spotkań Realu jest wygrana 3:2 (3 razy). Po dwa razy padły wyniki 5:0, 2:2 i 2:0. Królewscy strzelali pierwszego gola najczęściej w pierwszych 20 minutach (6 bramek), lub dopiero pomiędzy 60 a 80 minutą (również 6 bramek).

Real Madryt zdobył co najmniej jednego gola w ostatnich 15 meczach.

W ostatnich 10 meczach, kiedy Los Blancos wygrywali do przerwy, zawsze zdołali wygrać spotkanie.