Iker niepokonany od 682 minut

Casillas najlepszy w historii Realu

Iker Casillas zapisał się w historii Realu Madryt jako bramkarz, który nie stracił gola przez najdłuższy czas. Kapitan Królewskich, dzięki zachowaniu czystego konta w meczu z Espanyolem, zgromadził 682 minuty bez potrzeby wyjmowania piłki z siatki. Do dzisiaj rekord należał do Buyo, który w sezonie 1994/95 nie dał się pokonać przez 658 minut.

Real Madryt od początku roku 2014 wygląda bardzo solidnie. Pucharowe starcie z Espanyolem było kolejnym, ósmym już meczem bez straty bramki, co pozwoliło Casillasowi na pobicie rekordu. Ostatniego gola Iker wpuścił 27 listopada w wygranym 4-1 spotkaniu z Galatasarayem.