Remontada Królewskich i awans do finału!

Milan 1:2 Real Madryt

Real Madryt, reprezentowany przez drużynę Cadete A, awansował do finału Al Kass International Cup. W półfinałowym pojedynku Królewscy rozprawili się z Milanem. Mecz nie był łatwy dla podopiecznych Rubéna de la Reda. Włosi objęli prowadzenie już w piątej minucie. Po półgodzinie gry Mattia El Hilali sfaulował w polu karnym zawodnika Realu Madryt. Arbiter nie miał wątpliwości, wskazał na rzut karny i wyrzucił pomocnika z placu gry. Jednak Óscar Rodríguez nie wykorzystał jedenastki. Na szczęście w doliczonym czasie pierwszej połowy Néstor pokonał Crostę i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.

Drugą część od mocnego uderzenia rozpoczęli Królewscy. Do siatki trafił Gregorio López, czyli po prostu Gori. Na kwadrans przed końcem sędzia przyznał Blancos drugi rzut karny. Niestety tym razem fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Milanu. Więcej goli w tym spotkaniu już nie padło. Real Madryt awansował do finału, gdzie zmierzy się z Aspire International (3:0 w półfinale z Fluminense). Obie drużyny spotkały się już w fazie grupowej. Wówczas Królewscy przegrali 2:3. Teraz będą mieli okazję do rewanżu. Pojedynek z Milanem z wysokości trybun oglądał Raúl González, natomiast graczem meczu został wybrany Gori.

W ćwierćfinale Królewscy pokonali Manchester City 1:0, o czym pisaliśmy tutaj. Warto zobaczyć skrót tego spotkania ze względu na znakomite interwencje Luki Zidane’a.

AC Milan – Real Madryt 1:2 (1:1)
1:0 Patrick Cutrone 5’
1:1 Néstor Sánchez 45+2’
1:2 Gregorio López 53’

Skład Realu Madryt: Luca Zidane, Álex Sotillos (Gonzalo Exposito 92’), Javier Hernández, Manu Hernando, Álvaro Bravo (Álvaro Martín 46’), Nebai Hernández, Óscar Rodríguez (Juan Barea 78’), Gregorio López, Achraf Hakimi, Néstor Sánchez (Javier Brea 82’), Álvaro Maldonado (Víctor Cebrian 61’).