Oceny zawodników po meczu z Celtą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 19. kolejki Primera División Celtę Vigo 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: BS, damikor, Klatus, Ksabi, Leszczu, Luque, Mateo, mkuz, pietraszkowaty i Stecu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Przy wyniku 0:0 już w piątej minucie popisał się świetną interwencją, w sytuacji sam na sam wygrywając pojedynek z Charlesem. Poza tym nie miał wiele roboty, ale kolejne czyste konto musi cieszyć.
Daniel Carvajal
Jeden z najlepszych zawodników Realu Madryt. Wychowanek Królewskich ma za sobą jeden z najlepszych meczów w barwach pierwszej drużyny. Groźny w ofensywie, solidny w defensywie, do tego ważna asysta przy bramce na 2:0. Brawo!
Pepe
Popełnił kilka mniejszych lub większych błędów, ale najlepiej zapamiętamy ten z 5. minuty, kiedy złamał linię, przez co Charles znalazł się w sytuacji jeden na jednego. Kilka mniejszych błędów, ale ogólnie – bywało gorzej.
Sergio Ramos
Nie był to spektakularny mecz obrońcy, ale na pewno cieszy, że rok rozpoczął lepiej niż zakończył poprzedni. Aktywny w rozegraniu, bez większych błędów w obronie, do tego był blisko zaliczenia efektownej asysty, leżąc na murawie. Widać mały progres.
Marcelo
Bywało lepiej. Brazylijczyk nie grał tak ofensywnie jak Dani Carvajal, za to nieźle radził sobie z Augusto Fernándezem. Nie był to słaby mecz Marcelo, ale wiemy, że potrafi dać drużynie znacznie więcej – zwłaszcza w ofensywie.
Xabi Alonso
Nieźle zaczął, ale z minuty na minutę jego problemy były coraz bardziej widoczne. Kilka niepotrzebnych strat, zbyt mała kontrola nad środkiem pola i zmiana w przerwie. Chyba najsłabszy mecz Baska od kiedy wrócił na hiszpańskie boiska po kilku miesiącach bez gry.
Luka Modrić
Bohater meczu. Nie miał co prawda znaczącego udziału przy żadnej z bramek, ale jako jeden z nilicznych próbował przedrzeć się przez dość szczelną defensywę Celty, do tego świetnie spisywał się także w defensywie. Niesamowicie zwinny, świetnie prowadzący piłkę Chorwat mógł się podobać i można tylko żałować, że nie przypieczętował tego bramką.
Ángel Di María
W pierwszej połowie był dość aktywny, ale znów grał raczej jak jeździec bez głowy niż poważny piłkarz. Słusznie został zdjęty z boiska. Tematykę jego gestu zostawiamy ekspertom, ale dobrze, że tylko sobie „poprawiał”, bo w innym wypadku nota mogłaby być jeszcze niższa...
Isco
Kiepskie spotkanie młodego Hiszpana. Nie potrafił się odnaleźć między liniami i właściwie do końca nie wszedł odpowiednio w mecz. Zdecydowanie za rzadko brał na siebie odpowiedzialność za poczynania Królewskich w ataku pozycyjnym.
Cristiano Ronaldo
Najlepszą oceną dla Cristiano byłaby ocena opisowa, nie liczbowa. Przez ponad 80 minut Portugalczyk grał po prostu bardzo słabo, by w odpowiednim momencie wbić Celcie gwóźdź do trumny. Z jednej strony nie można go ocenić pozytywnie po tak słabym występie przez 80 minut, z drugiej jednak jak dać negatywną ocenę piłkarzowi, który strzela 2 z 3 bramek drużyny?
Karim Benzema
Podobnie jak z Cristiano, tyle że jedyna bramka Francuza była znacznie ważniejsza, bo po ponad godzinnej impotencji strzeleckiej Królewscy wreszcie pokonali Joela, po drugie zaś – wcześniej grał nieco lepiej. Mimo wszystko Karim radzi sobie coraz lepiej i trudno wyobrazić sobie, by ktoś domagał się dzisiaj pierwszego składu dla Moraty.
Asier Illarramendi
Nie był to wybitny mecz Baska, ale mimo wszystko spisał się nieźle. Kilka ciekawych (wreszcie!) zagrań do przodu, które wprowadziły nieco zamieszania w szyki obronne gości. Ogólnie wniósł jednak oczekiwany spokój, a za dogrywanie ostatnich podań wzięli się zawodnicy ze skrzydeł.
Jesé
5 minut – tyle Kanaryjczyk potrzebował na zaliczenie asysty. Świetne wejście, udana akcja i wielka radość Królewskich. Tak naprawdę to właśnie ta bramka była najważniejsza w spotkaniu, a najważniejsza w niej postać to właśnie Jesé. Superjoker! Szkoda, że kiedy sam znalazł się w dogodnej sytuacji, oddał bardzo słaby strzał prosto w bramkarza.