Oceny zawodników po meczu z Valencią

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w meczu 17. kolejki Primera División Valencię 3:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: BS, Klatus, Leszczu, Luque, Mateo i mkuz. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Diego López w średnim stylu zakończył 2013 rok, który mimo wszystko był jednym z najlepszych w jego karierze. Ponosi część winy za drugą bramkę, wyszedł bowiem z bramki, ale nie zdołał interweniować przed strzałem Mathieu. Poza tym obronił to, co powinien obronić.
Álvaro Arbeloa
Nie najlepiej radził sobie na prawej stronie z ofensywnie usposobionymi Bernatem i Piattim, który często schodził w te rejony boiska. Trzeba jednak zaznaczyć, że Arbeloa powinien otrzymywać więcej wsparcia ze strony Di Maríi i trudno go obwiniać za pierwszego gola.
Nacho
Może to zabrzmi dziwnie, ale wychowanek Królewskich był najlepszym stricte defensywnym zawodnikiem Realu Madryt na Estadio Mestalla. Nacho czuje się w Walencji doskonale, tutaj debiutował i tutaj zaliczył w niedzielę jeden z najlepszych występów w barwach Królewskich. Popełnił właściwie jeden błąd, kiedy łatwo dał się ograć napastnikowi Nietoperzy, poza tym jednak stanowił pewny punkt zespołu. Po raz kolejny pokazał, że nie trzeba trząść się ze strachu, widząc go w pierwszej jedenastce.
Sergio Ramos
O ile przy pierwszym golu można się zastanawiać, czy to na pewno Ramos był odpowiedzialny za krycie Piattiego, ten bowiem łatwo uciekł od Modricia, ale druga bramka to przede wszystkim wina właśnie stopera Królewskich. Zupełnie pogubił się przy stałym fragmencie gry i po jego błędzie Real Madryt mógł stracić dwa punkty. Na plus gra z piłką przy nodze – niewiele strat, odważne rozgrywanie piłki i wspomaganie Xabiego Alonso w wychodzeniu ze strefy defensywnej.
Marcelo
W pierwszej połowie dobrze sobie radził w ofensywie, co okrasił świetną asystą przy golu Di Maríi. Nieźle powstrzymywał Feghouliego, chociaż w drugiej połowie jego zapędy do przodu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki po prostu zniknęły. A szkoda, przebojowość Brazylijczyka mogła się wtedy przydać.
Xabi Alonso
Świetna pierwsza połowa, kilka fantastycznych odbiorów i bardzo dobrych podań. Bask grał jak za najlepszych lat i było widać, że Real Madryt ma jednego generała w środku pola. W drugiej połowie zaliczył kilka strat, Królewscy stracili kontrolę nad meczem i nie było już tak różowo.
Luka Modrić
Bardzo dobry mecz Chorwata. Jego gra w defensywie może pozostawiać jeszcze trochę do życzenia, ale to właśnie Lukita zaliczył świetne podanie i w konsekwencji asystę przy trzecim, jakże ważnym, golu. Zmiany rytmu gry, ustawienie się bez piłki, efektywność – brawa.
Isco
Jak zwykle teoretycznie starał się brać grę na siebie, ale znów był zbyt nieregularny. Zagrania bardzo dobre mieszał z bardzo słabymi i niestety tych drugich było nieco więcej. Kiepski mecz piłkarza, który pięć lat spędził właśnie w Valencii.
Ángel Di María
Na Mestalli widzieliśmy dwa oblicza Argentyńczyka. Z jednej strony niemal w pojedynkę rozbił defensywę gospodarzy przy pierwszym trafieniu, zaliczył też ładną asystę przy golu Cristiano. Z drugiej strony momentami znów grał bez głowy i nie zdążył wrócić za Bernatem przy drugiej bramce. Mimo wszystko był mocno pozytywną postacią Królewskich.
Cristiano Ronaldo
Portugalczyk nie ma za sobą wybitnego spotkania. W pierwszej połowie powinien był wpisać się na listę strzelców więcej niż raz. Nie wrócił jeszcze do pełni formy po niedawnym urazie. Miejmy nadzieję, że nowy rok rozpocznie w lepszej dyspozycji.