Oceny zawodników po meczu z Almeríą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w spotkaniu 14. kolejki Primera División Almeríę 5:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Ksabi, Leszczu, Mateo, pietraszkowaty, Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6.

Diego López
Dla bramkarza Królewskich mecz w Andaluzji był chyba luźniejszy niż zwykły trening. Niewiele interwencji, ale jak piłkarze Almeríi zagrażali Królewskim, Diego stawał na wysokości zadania. Dobra forma i wreszcie czyste konto.
Daniel Carvajal
Jeden z najlepszych piłkarzy Realu Madryt we wczorajszym spotkaniu. Boczny obrońca nie miał żadnych zahamowań przed grą na połowie rywali, gdzie stwarzał całkiem spore zagrożenie. W defensywie bez zarzutu. Szkoda, że w dogodnej sytuacji jego strzał z ostrego kąta obronił Esteban.
Pepe
Nie miał właściwie żadnych problemów z napastnikami gospodarzy. Trudno dostrzec większe błędy Brazylijczyka z portugalskim paszportem, ale trzeba pamiętać o tym, że rywal dość nisko zawiesił poprzeczkę.
Sergio Ramos
Podobnie jak partner z defensywy nie miał wiele do roboty. Kilka razy to z jego strony atakowali gospodarze, ale zwykle kapitan był na postrerunku i nie pozwalał zawodnikom Almeríi na strzały z naprawdę dogodnych pozycji.
Álvaro Arbeloa
Hiszpan miał wczoraj podwójnie utrudnione zadanie – znów grał na lewej stronie obrony, a do tego jego bezpośrednim rywalem po przeciwnej stronie był Suso, czyli najlepszy ofensywny zawodnik Almeríi w tym sezonie. Arbeloa dobrze poradził sobie z o 10 lat młodszym piłkarzem.
Xabi Alonso
Utworzył z Illarrą solidny duet w środku pola i przez zdecydowaną większość spotkania ta dwójka dominowała w tej strefie. Pokazał, że dobrze czuje się zarówno grając u boku Modricia, jak i Illarramendiego. Jeden z najlepszych na boisku.
Asier Illarramendi
Dobrze rozumiał się z Xabim Alonso, o co bało się wielu kibiców Królewskich. Baskowie dobrze się rozumieli, skutecznie wyprowadzając ataki Królewskich i zatrzymując nieliczne próby gospodarzy. Asier wreszcie wyglądał lepiej także w ofensywie. Zaliczył 25 na 31 celnych podań do przodu, w tym dwa kluczowe.
Isco
Brawo! Takiego Isco chce się oglądać. Biega, drybluje, walczy za dwóch, podaje, strzela, zalicza kluczowe podania i asystuje. Hiszpan wreszcie przestał dryblować w nieskończoność, dostrzegał lepiej ustawionych partnerów, zaliczył asystę przy trafieniu Cristiano, sam świetnym plasowanym strzałem pokonał Estebana i miał duży udział przy bramce Bale'a. Liczba kluczowych podań musi robić wrażenie. Gracz meczu.
Gareth Bale
Walijczyk nie miał zbyt dobrze ułożonej stopy w tym meczu, kilka razy zachowując się pod bramką rywali jak debiutant prosto z polskiej cantery. W drugiej połowie na szczęście znalazł się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, wykorzystał błąd Dubarbiera i strzelił kolejną bramkę dla Realu Madryt.
Cristiano Ronaldo
Królewska Maszyna już od pierwszych minut zgłosiła chęć do zostania bohaterem meczu. 8 strzałów w nieco ponad 50 minut, 3 celne, kilka zablokowanych, ale najważniejsze – istotny gol, który od początku pozwolił Realowi Madryt zachować spokój i punktować rywala.
Karim Benzema
Dopóki nie strzelił bramki, wyglądał jak często – niezły w rozegraniu, ale czasem zbyt powolny, bez iskry, błysku. Na szczęście w bardzo ważnym momencie wziął sprawy w swoje ręce i kapitalnym strzałem podwyższył prowadzenie na 2:0. Po takich bramkach jesteśmy w stanie wybaczyć Karimowi zmarnowanie niezłej sytuacji z szóstej minuty.
Jesé
Zastąpił swojego idola i trzeba przyznać, że dał bardzo dobrą zmianę. Aktywny, chętnie dryblował i stwarzał spore zagrożenie. Dwie asysty mówią same za siebie – kolejne udane wejście jokera.
Álvaro Morata
Przede wszystkim bardzo ładny gol, którego nie powstydziłby się sam Raúl González Blanco. Poza tym dość aktywny. Tak jak Jesé, dał niezłą zmianę.