/ as.com, mundodeportivo.com

Kolejne zwycięstwo Hiszpanów

Komplet punktów po 6 meczach

Dwa gole w drugiej połowie autorstwa Muniaina i Deulofeu pozbawiły złudzeń Albanię i dały reprezentacji Hiszpanii do lat 21 zwycięstwo 2:0 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, które odbędą się w 2015 roku. Stan murawy pomagał drużynie gospodarzy, a w każdej akcji stosowali oni potrójne krycie na piłkarzu rywali, który był przy piłce. Futbolówka nie krążyła, tak, jak powinna, a Hiszpanie mieli problemy z tworzeniem sytuacji.

Pomysł był prosty, a wykonanie było dobre. Sergi Roberto i Óliver próbowali konstruować akcje i posyłali piłki do zawodników na skrzydłach - Deulofeu i Muniaina - którzy z kolei nie mieli miejsca, by zrobić przewagę po pojedynkach jeden na jednego. Parę minut po rozpoczęciu meczu było wiadomo, że Hiszpanów czeka mało komfortowe popołudnie.

Pierwszy atak Albańczyków mógł sprawić, że rzeczy potoczyłyby się jeszcze gorzej dla Hiszpanów, ale po akcji Skhurtaja dobrze interweniował zawodnik Castilli, Pacheco. Nie zmieniło to jednak sytuacji na boisku. Albania dalej grała z taką agresywnością i intensywnością, jakby każda akcja miałaby być ich ostatnią. Hiszpanie nie grali tego, do czego przyzwyczaili. Nawet Morata nie mógł niczego wymyślić. Próbował rozpoczynać akcje zza pola karnego, ale Albańczycy nie pozwalali na zbyt wiele gościom.

Tylko strata sił przez gospodarzy mogła zmienić obraz na boisku, a to w końcu nastąpiło. Zawodnicy ostatniej drużyny w tabeli zaczęli się spóźniać i nie mieli już tyle energii. Morata zaczął coraz częściej gubić krycie i dostawał piłki od Deulofeu albo Muniaina. Zawodnik Athletic posłał świetne podanie zawodnikowi Realu Madryt, ale sędzia nie uznał gola, bowiem padł on z wątpliwego spalonego.

Drużyna Hiszpanii potrzebowała wstrząsu, a wstrząsnął nimi w 66. minucie Sergi Roberto. Zawodnik Barcelony, który w reprezentacji dostaje minuty, których potrzebuje, przechwycił piłkę na własnej połowie boiska, pobiegł na bramkę i asystował przy golu Muniaina, który nie mógł w lepszy sposób świętować 27. występu w drużynie U-21. Wyrównał tym samym rekord De Gei i Santiego Denii.

Hiszpanie mieli parę okazji na podwyższenie wyniku, a nadzieje Albańczyków na remis w tym meczu przekreślił ostatecznie Deulofeu, strzelając w 88. minucie bramkę na 2:0 dla Hiszpanów. Tym samym La Rojita odniosła kolejne zwycięstwo i zdobyła 18 punktów na 18 możliwych w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Zwycięstwo kosztowne, ale zasłużone.

Albania - Hiszpania 0:2 (0:0)
0:1 Muniain 66'
0:2 Deulofeu 88'

Albania: Aldo Teqja; Elseid Husaj, Elvis Prençi, Valentin Gjokaj, Blerim Kotobelli, Idriz Batha (Rrahmani 79'), Ergys Kace, Klodian Gino (Muriqi 59'), Herolind Shala, Arsid Kruja (Bardulla 46'), Vasil Shkurtaj.

Hiszpania: Fernando Pacheco; Dani Carvajal, Sergi Gómez., Jordi Amat, Juan Bernat; José Campańa (Sergi Darder 79'), Óliver Torres; Gerard Deulofeu, Sergi Roberto (Saúl Ńíguez 69'), Iker Muniain (Jairo Samperio 86'); Álvaro Morata.