REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2004.04.24, godz. 18:22, michel / własne

Historia meczów Real Madryt – Barcelona FC

Mecze Realu Madryt z Barceloną to najważniejsze mecze klubowe nie tylko w Hiszpanii ale także na świecie. Obie drużyny są znakomite, mają świetnych piłkarzy, wspaniałe sukcesy i mnóstwo kibiców na całym świecie. W dotychczasowej, jakże barwnej historii pojedynków tych hiszpańskich gigantów było dosłownie wszystko... Wiele pięknych spektakli, niesamowitych bramek, świetnych akcji, cudownych strzałów, dryblingów, parad bramkarskich. Zawsze tym meczom towarzyszyła szczególna atmosfera piłkarskiego święta i wielkie emocje... Najczęściej mecze Realu Madryt i Barcelony FC decydowały także o zwycięstwie w Lidze Hiszpańskiej.
Pierwsza konfrontacja obu klubów w Lidze hiszpańskiej miała miejsce w sezonie 1928/29. Wówczas to - 17.02.1929 r. Barcelona FC na swoim boisku – Les Corts uległa Realowi Madryt 1:2. Gole w tym historycznym meczu strzelali – dla Realu : Morera - 2 (10’, 55’) natomiast dla Barcelony FC – Parera (70’). W ostatnim rozegranym 07.12.2003 r. na stadionie Camp Nou w Barcelonie ponownie zwyciężył Real Madryt 2:1 po golach Robero Carlosa –(37’) oraz Ronaldo (74’). Dla Barcelony honorową bramkę strzelił Kluivert (80’).
Do tej pory oba kluby stoczyły w Lidze aż 147 meczów!. Klub z Katalonii zawsze był dla Realu arcytrudnym przeciwnikiem, a niektóre konfrontacje obu znakomitych klubów przeszły wręcz do legendy... Nie sposób wymienić wszystkich świetnych meczów rozegranych w historii rywalizacji obu ekip. Wspaniali zawodnicy, cudowna oprawa widowisk, świetna atmosfera tych meczów, a także niezwykła stawka towarzysząca tym bataliom sprawiają, iż kibice na całym świecie czekają z utęsknieniem na każdy kolejny pojedynek tych magicznych drużyn... Aby choć trochę zdać sobie sprawę z tego co działo się w przeszłości w konfrontacjach z udziałem tych gigantów hiszpańskiego futbolu prześledźmy statystyki.
Otóż w dotychczasowych meczach Real Madryt odniósł 64 zwycięstwa, 55 razy wygrywała Barcelona FC, a 28 meczów zakończyło się wynikiem nierozstrzygniętym. W bramkach jest 244 - 220 dla Królewskich. Na stadionie Santiago Bernabeu bilans ten jest znakomity dla Realu - 47 triumfy, 14 remisów, 12 zwycięstw ekipy z Katalonii (bilans bramek 156-73 dla Królewskich). Jednak na stadionie Camp Nou Los Merengues zwyciężali w historii tylko 17 razy, padło 14 remisów zaś w 43 meczach triumfowała Barcelona FC ( w bramkach 147-88 dla Barcelony FC). Jak wynika z tego zestawienia dotychczas w historii spotkań obu drużyn najczęściej wygrywali gospodarze. Jednakże rzadkością były triumfy Barcelony FC na stadionie Santiago Bernabeu. Wiele ostatnio mówiło się o tym, iż Real Madryt nie potrafi zwyciężać na boisku Barcelony FC. Warto jednak w tym miejscu zauważyć, iż Katalończycy mają jeszcze większe problemy z odnoszeniem zwycięstw w Madrycie. I wbrew niektórym obiegowym opiniom dotychczasowy bilans spotkań obu drużyn jest korzystny dla Realu Madryt ! Czy i tym razem zwycięsko z tej jakże prestiżowej i ważnej konfrontacji wyjdzie ekipa Królewskich? My, kibice Realu Madryt musimy w to gorąco wierzyć i z optymizmem oraz z wiarą oczekiwać pomyślnego rozstrzygnięcia!


REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Gran Derby

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama